Prosty sposób na pozbycie się na przypalonego tłuszczu z piekarnika. Nawet najgorszy brud zniknie bez śladu.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego sposobu na usunięcie brudu z piekarnika to mamy sprawdzony sposób, który usuwa nawet przypalony tłuszcz. Prosto i bez zbędnego wysiłku sprawisz, że Twój piekarnik zalśni czystością.

Jeśli często używasz piekarnika, to wiesz jak szybko ulega on zabrudzeniu. Czyszczenie piekarnika zwykle nie jest ulubionym zajęciem. Nagromadzony tłuszcz jednak nie jest dobrą rzeczą, może się palić co będzie skutkować jeszcze trudniejszym usunięciem go z piekarnika. Jeśli szukasz środka, który nie będzie chemiczny, ale będzie skuteczny mamy dla Ciebie świetną sztuczkę!
Wypróbuj tę metodę, która jest bezpieczna dla środowiska. Między kratkami, a szybą w piekarniku bardzo często gromadzi się i zalega przypalony tłuszcz, który należy jak najszybciej usunąć. Dlatego poniższe rozwiązanie pomoże Ci usunąć zabrudzenia skutecznie i bez wysiłku sprawi, że tłuszcz się roztopi.

Potrzebujesz:

  • trochę wody
  • 2 szklanki octu
  • miskę żaroodporną

Przygotowanie:

Opróżnij piekarnik i włącz go na 180 stopni Celsjusza niech nagrzewa się przez 10 minut. Następnie do garnka wlej wodę i dwie szklanki octu. Tak przygotowaną miksturę doprowadź do wrzenia. Wyłącz piekarnik i przelej miksturę do miski żaroodpornej . Miskę włóż do piekarnika na 30 minut.

Dzięki parze, która wytworzy się z mieszaniny brud i tłuszcz zmięknie i będzie łatwiej ją usunąć. Piekarnik myj w rękawiczkach, przetrzyj boki piekarnika gąbką z roztworem. Nie zapomnij również o umyciu szklanych drzwiczek piekarnika. Po umyciu całość spłucz wilgotną ścierką.

Następnie przetrzyj cały piekarnik ściereczką z mikrofibry. A teraz ciesz się swoim czystym i zdezynfekowanym piekarnikiem! Kilka prostych składników, a tak łatwo doprowadzić piekarnik do stanu używalności.

Inna metoda

Jest jeszcze inna metoda, która zadba o czystość Twojego piekarnika. Jeśli metoda octowo- wodna z jakiegoś powodu Ci nie odpowiada skorzystaj z sody oczyszczonej, która też ma wyjątkowe właściwości i jest powszechnie stosowana nie tylko do wypieków, ale również do sprzątania.

Soda to biały proszek, który ma właściwości ścierne. Równie skutecznie jak ocet rozpuszcza zabrudzenia, usuwa je ze ścianek piekarnika i sprawia, że łatwo można doczyścić piekarnik. Do przygotowania mikstury potrzebujesz 4 łyżeczek sody oczyszczonej, odrobiny wody i gąbki.

Gąbkę namocz we wcześniej przygotowanym roztworze i wetrzyj w zabrudzenia. Pozostaw na kilka minut, po czym spłucz.

Jeszcze inną skuteczną metodą jest wymieszanie 6 łyżeczek sody oczyszczonej z 2 łyżkami gorącej wody oraz 2 łyżeczkami soku z cytryny.

Po wymieszaniu uzyskasz gęstą pastę, którą za pomocą gąbki nakładaj na ścianki piekarnika. Pozostaw na godzinę, a następnie wyczyść piekarnik i spłucz. Na koniec przetrzyj suchą ścierką i gotowe.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!