Chcesz schudnąć – Zastosuj się do rad lekarza wojskowego i powtarzaj codziennie ten 6-minutowy zestaw ćwiczeń.

Pewien wojskowy lekarz, będący autorem ponad 70 prac naukowych i licznych nagród z zakresu medycyny, opatentował zestaw ,,niewidzialnych ćwiczeń”. Dlaczego niewidzialnych?  Ponieważ nikt nie zauważy, że je wykonujesz.

Są tak proste, że możesz ćwiczyć zarówno w domu przed telewizorem jak i w pracy, a nawet nikt nie zwróci na to uwagi. No chyba, że na późniejsze efekty, bowiem ćwiczenia te, mimo że zakres ruchu jest niewielki, niesamowicie angażują wszystkie mieście ciała, tym samym przyczyniając się do spalania tkanki tłuszczowej.

Jest to idealna opcja dla osób z nadwagą, które chcą zacząć swoją przygodę z odchudzaniem, a także dla tych, które nie mają wystarczająco dużo czasu na siłownię i chcą ćwiczyć w trakcie wykonywania innych czynności.

Ćwiczenie nr 1: Podnoszenie pięt

Sposób wykonania: Ćwiczenie to możesz wykonywać w pozycji stojącej lub siedzącej. Podnieś pięty opierając się na palcach, a następnie opuść dociskając je mocno do podłoża. Całość powtórz 40 razy.

Ćwiczenie nr 2: Wycofywanie mięśni kulszowych

Sposób wykonania: Napnij maksymalnie mięśnie kulszowe, chwilę przytrzymaj w tej pozycji, a następnie rozluźnij. Wykonaj 50 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 3: Stymulowanie mięśni brzucha przez oddychanie

Sposób wykonania: Weź głęboki wdech przez nos, a przy wydechu ustami napinaj mięśnie brzucha. Powtórz ćwiczenie 20 razy.

Ćwiczenie nr 4: Ściąganie pleców

Sposób wykonania: Wyprostuj się, a łopatki oraz ramiona ściągnij jak najbardziej do siebie. Wykonaj 30 powtórzeń tego ćwiczenia.

Ćwiczenie nr 5: Zaciskanie pięści

Sposób wykonania: Trzymając ręce w dowolnej pozycji, zaciśnij pięści z maksymalną siłą, z jaką potrafisz to zrobić, a następnie je rozluźnij. Wykonaj 50 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 6: Odwracanie głowy na boki

Sposób wykonania: Bardzo wolno, skupiając się na dokładnym i płynnym wykonaniu ruchu, przekręć głowę najpierw w prawo, a potem w lewo o 90 stopni. Ćwiczenie powtórz po 20 razy na każdą stronę.

Ćwiczenie nr 7: Rozciąganie podbródka

Sposób wykonania: Skieruj brodę w dół, a następnie z otwartymi lub zamkniętymi ustami, nakryj dolną wargę za pomocą górnej.

Korzyści płynące z wykonywania ,,niewidzialnego zestawu ćwiczeń”:

  • spalanie tkanki tłuszczowej
  • wzmocnienie wszystkich grup mięśni
  • poprawa krążenia krwi
  • przyspieszenie metabolizmu
  • wykluczenie przeciążenia limfy
  • stymulowanie pracy narządów wewnętrznych
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!