Przepis na napój oczyszczający – Nawet się nie spodziewasz, że len i kefir potrafią zdziałać takie cuda w Twoim organizmie.

Len z kefirem – cudowny napój oczyszczający. Szybki i skuteczny detoks dla Twojego organizmu.

Nasze ciała gromadzą w sobie wiele toksycznych substancji. Niestety zdolności organizmu do metabolizowana ich są ograniczone. Ponadto duży ładunek toksyn oraz tkanki tłuszczowej sprawia, że organizm znacznie szybciej się starzeje. Pogorszeniu ulega przede wszystkim stan skóry, układ krążenia, a także przewód pokarmowy.

Aby temu skutecznie zapobiegać, należy regularnie oczyszczać swój organizm. Jest na to wiele rozmaitych sposobów. Jeżeli jednak szukasz prostego rozwiązania, wystarczy, że wprowadzisz napój z nasion lnu i kefiru do swojej diety, który działa jak szczotka na żołądek.

Pamiętaj, że musi być to kefir. Nie można go zastąpić ani mlekiem, ani maślanką czy jogurtem. Mają one zupełnie inne właściwości.  Kefir to napój fermentowany, który przyczynia się do odbudowy unikalnej mikroflory bakteryjnej w jelitach.

Z kolei nasiona lnu zawierają niezwykle cenne dla naszego zdrowia kwasy omega 3, które odpowiadają za liczne procesy w naszym ciele. Ponadto skutecznie rozpuszczają kamienie kałowe i leczą błony śluzowe żołądka. Pamiętaj jednak, że tylko całe i grubo zmielone siemię lniane ma działanie oczyszczające jelita ze złogów. Co więcej, nasiona pęczniejąc, wypełniają żołądek, dając uczucie sytości na długi czas.

Stosowanie kefiru z dodatkiem nasion lnu stymuluje organizm do odchudzania, reguluje poziom cholesterolu we krwi oraz normalizuje metabolizm lipidów. Dla przeprowadzenia skutecznego procesu oczyszczania przewodu pokarmowego, utraty wagi i odnowy organizmu niezwykle ważne jest, aby przyjmować wspomniany napój według specjalnego planu.

Program detoksykacji organizmu:

Program trwa 21 dni. Jeżeli stosujesz kurację po raz pierwszy, lekarze zalecają powtórzenie jej po dwóch tygodniach. Natomiast, aby podtrzymać efekt, program należy powtarzać co sześć miesięcy.

Tydzień 1. Na śniadanie wypij 100 ml kefiru z 3 łyżeczkami siemienia lnianego, które najlepiej jest zmielić w młynku do kawy lub moździerzu tuż przed samym użyciem, tak by nie traciły swych cennych właściwości.

Tydzień 2. Wypij na śniadanie 100 ml kefiru z 6 łyżeczkami siemienia lnianego.

Tydzień 3. Na śniadanie wypij 100 ml kefiru wraz z 9 łyżeczkami siemienia lnianego.

Kuracja będzie bardziej efektywna jeżeli na pusty żołądek na 40 minut przed zjedzeniem śniadania, wypijesz szklankę cieplej przegotowanej wody. To pobudzi żołądek do przyjęcia pokarmu po przerwaniu postu nocnego. Pamiętaj, że kefir z siemieniem powinien być Twoim jedynym śniadaniem.

Komu pomoże taka kuracja?

  • dla osób mających procesy zapalne w narządach oddechowych
  • dla osób mających procesy zapalne przewodu pokarmowego
  • przy zapaleniu okrężnicy
  • przy chorobach układu moczowego
  • przy nadwadze

Spróbuj, aby przekonać się o cudownych właściwościach tego napoju na sobie!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!