Sprawdzi się fantastycznie do upraw oraz jako nawóz do ogórków. Jest najlepszym przyjacielem Twojego ogrodu.

Nowe zastosowanie sody oczyszczonej

Wszystkim znana jest soda oczyszczona, zazwyczaj kojarzymy ją z kuchennych przepisów. Warto przypomnieć jednak, że ma ona zastosowanie również w innych miejscach, poza kuchnią. Dzisiaj przedstawimy jej wielozadaniowość w ogrodzie. Soda oczyszczona to jeden z bezpiecznych składników, którego bez obaw o zniszczenie plonów, możesz tam używać.

Przepis na pełnowartościowy domowy nawóz.

Przygotuj 60 gramów sody oczyszczonej i 10 litrów gorącej wody. Do przygotowania roztworu będziesz potrzebować dużego pojemnika. Możesz go przygotować bezpośrednio w konewce, dzięki czemu będzie od razu gotowy do użycia. Dodaj sodę do gorącej wody oraz zamieszaj. Po wystygnięciu podlej ok. 0,5 litra nawozu każdą roślinę. Najlepiej używać go wieczorem lub rano, gdy jest sucho.

Przepis na spray zabezpieczający

Przygotuj 50 gramów sody oczyszczonej, również 50 gramów mydła w płynie, 10 litrów wody. Połącz składniki w misce lub garnku. Przelej mieszaninę do butelki rozpylającej. Przystąp do spryskania liści roślin. Nie dodawaj więcej sody, niż jest podane w przepisie.

Może to zahamować rozwój roślin. Możesz korzystać z przygotowanego sprayu do 3 razy w sezonie.  Oba przepisy są wszechstronne, można stosować je w przypadku większości owoców i warzyw. Przy zachowaniu bezpiecznych proporcji oraz ostrożności soda zwiększa plony.

Dodatkowo w naturalny sposób zapobiega rozwijaniu się chorób, takich jak pleśń oraz różnego rodzaju szkodników. Warto dodać, że przy okazji poprawia smak niektórych warzyw, np. ogórków.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!