Mieszanka wykonana przez teściową, dzięki której moje kwiaty zakwitły po dwóch tygodniach. Instrukcja.

Jeśli twoje rośliny uparcie więdną i nie chcą rosnąć odpowiednio szybko, skorzystaj z jednego z opisywanych tu nawozów. Dzięki nim kwiaty nareszcie nabiorą kolorów o jakich marzysz.

Do przygotowania pierwszego z nawozów potrzebnych jest kilka składników. Większość z nich znajduje się w każdym domu, a pozostałe są łatwo dostępne w każdym sklepie. Poza wodą należy zaopatrzyć się jeszcze w skórkę od cebuli oraz opakowanie drożdży.

W pierwszym kroku trzeba zagotować wodę, umieścić w niej skórkę od cebuli i odczekać aż się zaparzy. Gdy woda ostygnie pozostaje cebule odcedzić, dodać drożdży i dobrze wymieszać. Tak przygotowaną miksturę pozostawić na jeden dzień, rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1 i nawóz gotowy.

Drugi z nawozów również wymaga niewielu składników.

Ponownie niezbędna będzie woda, a poza tym 100 g ryżu i 3 sztuki zmielonych skorupek jaj. Najpierw należy zblendować skorupki jaj. To samo trzeba zrobić z ryżem. Tutaj jednak niezbędne będzie dolanie wody. Tym sposobem powstanie mleczna ciecz, którą przez sitko należy przelać do konewki.

Pozostaje tylko dodanie zblendowanych skorupek jaj, wymieszanie i po 30 minutach nawóz jest gotowy. Nawozem należy podlewać korzenie rośliny co 7 dni.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!