Zestaw ćwiczeń, który pomoże Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Chciałabyś schudnąć kilka kilogramów, a przy okazji pozbyć się kilku centymetrów w biodrach? Te kilka ćwiczeń z pewnością Ci w tym pomoże. Wystarczy, że będziesz je wykonywać regularnie, a szybko zauważysz efekty.

Jeżeli odchudzasz się, a mimo to dalej nie jesteś zadowolona z kształtu swoich bioder, to te ćwiczenia pozwolą Ci to zmienić. Nie musisz się więcej zamartwiać nieproporcjonalną sylwetką, wystarczy tylko trochę silnej woli i zaparcia, a szybko zauważysz poprawę. Pamiętaj jedynie, że systematyczność jest bardzo ważna. Te kilka ćwiczeń powinnaś wykonywać 3 razy w tygodniu przez okres co najmniej 3 tygodni. Im dłużej, tym lepiej.

Ćwiczenie 1

W tym ćwiczeniu możesz użyć gum fitness, jeśli masz takie w swoim posiadaniu. Gumy załóż na biodra. Przeskakuj z jednej nogi na drugą, tak żeby się krzyżowały. Ręką dotykaj przeciwległego ramienia z przodu. Pamiętaj o tym, żeby twoje plecy były proste, delikatnie pochylone do przodu. To ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund.

Ćwiczenie 2

Kolejnym ćwiczeniem jest przysiad z kopnięciem. Sam przysiad wykonuj dokładnie tak samo jak klasyczny przysiad, ale po podniesieniu się do pozycji początkowej wykonaj jedną nogą kopnięcie w bok. Kopnięcie powinno być zdecydowane i szybkie. Postaraj się nie chwiać na boki.

Zachowuj odpowiednią pozycję podczas przysiadu – plecy powinny być proste, ciężar ciała spoczywać na piętach, a kolana nie powinny przekraczać linii stóp. To ćwiczenie powtarzaj przez 30 sekund zmieniając nogę, którą kopiesz.

Ćwiczenie 3

Przyjmij pozycję klęczącą na czworaka. Wyciągnij prawą stopę w bok, potem wróć do pozycji wyjściowej, a potem wyciągnij ją do tyłu. Następnie powtórz to samo ćwiczenie na drugą nogę. Plecy trzymaj wyprostowane, napnij mięśnie, dłonie powinny znajdować się pod ramionami, a kolana powinny być ugięte pod kątem prostym. Ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund zmieniając nogi.

Ćwiczenie 4

Zacznij od zrobienia klasycznej deski, a następnie obracaj tułów raz w jedną, raz w drugą stronę. Plecy powinny być wyprostowane, ręce zgięte w łokciach.

Ćwiczenie 5

Połóż się na prawym boku i oprzyj się na łokciu. Nogi powinny być wyprostowane. Unieś wyprostowaną nogę do góry, najwyżej jak potrafisz. Powtarzaj ćwiczenie przez 30 sekund, a następnie zmień stronę.

Ćwiczenie 6

Stań w szerokim rozkroku. Uginaj raz jedną, raz drugą nogę w kolanie. Plecy trzymaj wyprostowane, a całe ciało powinno być napięte. Podobnie jak w przypadku innych ćwiczeń, również to ćwiczenie powtarzaj przez 30 sekund.

Ćwiczenie 7

Oprzyj się na jednym łokciu w pozycji bocznej oraz na kolanie. Drugą rękę oprzyj na talii, a drugą nogę unieś do góry, najwyżej jak jesteś w stanie. Wykonuj to ćwiczenie przez 30 sekund, a następnie zmień strony i wykonaj to ćwiczenie raz jeszcze.

To już koniec całego treningu. Pamiętaj tylko, żeby wykonywać go regularnie 3 razy w tygodniu, tylko wtedy osiągniesz sukces. Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!