Nie potrzebujesz chemicznych środków, żeby pozbyć się natrętnych insektów. Te domowe sposoby skutecznie je odstraszą

Muchy i komary to niezwykle dokuczliwy problem, który uniemożliwia przyjemne spędzanie czasu, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Na szczęście, istnieją tanie, naturalne metody na usunięcie tych nieproszonych gości z naszego otoczenia.

Odstraszający płyn na komary

Do przygotowania sprayu przeciwko komarom potrzebujesz:

  • pół szklanki octu
  • pół szklanki dowolnego oleju roślinnego
  • pół szklanki delikatnego szamponu (np. dla niemowląt)

Wymieszaj dokładnie olej, ocet i szampon. Przelej gotowy płyn do butelki z atomizerem. Starannie spryskaj wszystkie miejsca, przez które komary mogą dostać się do środka. Nie zapomnij o framugach, parapetach, narożnikach i ścianach w pobliżu drzwi i okien. Spray możesz zastosować też na tarasie czy w ogrodowej altance. Płyn może posłużyć ci także jako środek do ochrony ciała na czas wycieczek na świeżym powietrzu.

Liście i olejek laurowy do ochrony przed muchami

Irytujących much szybko pozbędziesz się z domu dzięki zapachowi lauru. Spalanie liści laurowych to świetna metoda walki z natrętnymi owadami. Muchy nie znoszą tego zapachu, a dla ludzi jest on korzystny – ma działanie relaksujące i ułatwia zasypianie.

Jeśli posiadasz olejek laurowy możesz wykorzystać go do zrobienia sprayu odstraszającego. Dodaj do 60 ml wody około 20 kropel olejku i wymieszaj. Spryskaj pomieszczenia, a muchy nie będą miały ochoty odwiedzać twojego domu.

Alpa Francovka do zadań specjalnych

Alpa Francovka to ziołowa mikstura na bazie alkoholu, która działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i regenerująco. Doskonale radzi sobie również z odstraszaniem insektów. Butelkę Alpy należy wlać do miski i dorzucić do niej 20-30 goździków. Ustaw ten środek w okolicy drzwi lub okna i ciesz się spokojnym czasem bez much i komarów.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!