Ulga dla odcinka szyjnego kręgosłupa w kilka minut – Fizjoterapeutka z Czech radzi: rozwiązaniem jest masaż stóp.

Ćwiczenia na kręgosłup remedium na jego ból

Istnieje prosty sposób na rozluźnienie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Tak jak twierdzi pewna czeska terapeutka, wystarczy masaż stóp. Nie jest w tym odosobniona, gdyż wielu jej kolegów po profesji z całego świata twierdzi, że kluczem dla zdrowia kręgosłupa są stopy.

Kto z nas nie ma problemów z dotkliwymi dolegliwościami kręgosłupa szyjnego, ze skurczami i tępym jego bólem? Rozwiązaniem może być celowany masaż. Stopy to ważne miejsce na mapie Twojego ciała. Tu znajdują się receptory, czyli punkty, których stymulacja przynosi ulgę w bólu i ma bardzo dobry wpływ na różne aspekty życia człowieka, jak na przykład łatwość w zasypianiu, czy dobry nieprzerwany sen.

Należy pamiętać, że stopy to niejako źródło naszej naszej mocy, trzeba o nie dbać i stwarzać  im do szybkiej regeneracji. Pozytywny wpływ będą miały kąpiele łagodzące zmęczenie, obrzęki, a nawet ból stóp. Kiedy mamy wrażenie, że nogi są ciężkie, stopy opuchnięte, występuje nieprzyjemne uczucie mrowienia, to ulgę przyniesie kąpiel w wodzie z dodatkiem octu jabłkowego.

Do sześciu szklanek wody należy dodać 1-2 szklanki octu jabłkowego, a następnie zanurzyć stopy i trzymać je dotąd aż woda ostygnie.

Proste ćwiczenia na kręgosłup

Jeden ze znanych fizjoterapeutów opracował zestaw unikalnych, a jednocześnie łatwych ćwiczeń, które są skutecznym sposobem na dolegliwości bólowe i  działają zapobiegawczo, by uniknąć eskalacji problemów na dłuższy czas. Poniżej przedstawiamy proste rozwiązania na błyskawiczne pokonanie bólu

Podniesione obcasy

Należy stanąć za krzesłem i uchwycić je obiema rękami. Zgiąć nogę w kolanie i podnieść tak, by udo i łydka były pod kątem prostym. Następnie unosić kostkę drugiej nogi dotąd, aż ciężar całkowicie będzie przeniesiony na palce. Razem z kostką należy unosić dłonie tak, by palce były praktycznie wyprostowane.

Potem pieta musi być powoli ułożona na podłodze. Zaleca się wykonanie ćwiczenia każdą stopą 10-15 razy. Działa ono przeciwbólowo, a systematycznie wykonywane wzmacnia mięśnie kolana  i te je otaczające.

Chodzenie na palcach

To proste ćwiczenie, które może być wykonywane nawet podczas codziennych prac domowych. Polega ono na chodzeniu na palcach 10 -15 minut, tak długo, jak to możliwe. Jest to sposób na wzmocnienie przedniej części stopy, co wpływa na unikanie nieprzyjemnych skurczów.

Okrążenia palców stóp

Należy systematyczne wzmacniać kostki, gdyż  utrzymują one ciężar całego ciała. Można siedzieć lub stać unosząc jedna nogę. Następnie trzeba wyciągnąć stopę i zrobić okrążenia palcami. Zalecane jest powtarzanie ćwiczenia każdą nogą 10 razy w jedną stronę, 10 razy w druga stronę.

Opór

W tym przypadku niezbędna będzie tkanina owinięta wokół solidnego mebla. Należy zgiąć lekko jedną nogę w kolanie i umieścić ją pod drugą nogę. Noga znajdująca się wyżej powinna być zahaczona o tkaninę. Powoli należy przyciągać pasek tkaniny do siebie. ćwiczenie jest sposobem na wzmocnienie mięśni łydek i wewnętrznej części ud.

Zdrowa stopa

Ćwiczenie, które niektórzy znają z dzieciństwa, jest remedium na uporczywe skurcze i zapobiega silnemu bólowi stóp. Należy usiłować zgiąć palce stóp, jak najbardziej do wewnątrz. Można spróbować w ten sposób utrzymać ołówek. Należy powtórzyć ćwiczenie 15 razy każdą stopą.

Masaż piłką tenisową

Ćwiczenie powinno się wykonywać jak najczęściej wieczorem, przed snem. Należy usiąść i położyć stopę na piłce tenisowe, a następnie przesuwać piłkę od pięty do palców. To rewelacyjny sposób na regenerację stóp i regulację pozycji kostki, prosty i przyjemny patent na zdrowe stopy. Możliwy do wykonania nawet przed telewizorem.

Jeśli znajdziesz punkty akupresury od razu poczujesz ulgę

Sposobem na rozluźnienie spiętego odcinka kręgosłupa szyjnego jest delikatny masaż punktów na stopach, widocznych na obrazku (pomiędzy palcami 1 i 2, 4 i 5). Masaż trwający 10 -15 minut ulży obolałym stopom po całym dniu.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!