Zaskakujące odkrycie – Kobiety częściej niż mężczyźni miewają problem z zatrzymywaniem wody w organizmie. Czy wiesz, że istnieje prosty sposób, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu: Oto sekret na zwalczanie nadmiaru wody w Twoim ciele.

Częstym problemem, zwłaszcza u osób po 50. roku życia, kobiet w ciąży i przed menstruacją, jest zatrzymywanie wody w organizmie, które prowadzi do obrzęków, zwiększenia wagi i obciążenia serca oraz narządów wewnętrznych.

Aby pozbyć się tego problemu, można skorzystać z napoju diuretycznego, którego kuracja trwa tydzień. Nadmiar wody i zaburzenia równowagi wodnej wpływają na nierównomierne rozłożenie tłuszczu, obciążenie serca i naczyń krwionośnych. Rozwiązaniem są naturalne diuretyki, które eliminują nadmiar płynów, redukują obrzęki i regulują wymianę wodną. Ludzkie ciało może gromadzić do 4 litrów nadmiaru wody, a napój diuretyczny może pomóc w pozbyciu się tej nadmiaru w ciągu tygodnia.

Składniki napoju to:

  • 800 ml wody
  • 3 łyżki zielonej herbaty
  • 1 laska cynamonu
  • 1-2 liście laurowe

Przygotowanie:

Dodaj wszystkie składniki do wrzącej wody, przykryj i parz przez 15 minut.

Przecedź napój przez sitko lub gazę.

Pić trzy razy dziennie: rano na czczo, po śniadaniu i przed snem. Po tygodniu zrób przerwę na 1-2 tygodnie, a następnie powtórz kurację.

Diuretyki to liść laurowy i zielona herbata, cynamon wpływa na smak napoju i wspomaga utratę wagi. Zapach cynamonu może także zmniejszyć apetyt. Herbata przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar wody z organizmu.

Inne składniki wspomagające proces usuwania nadmiaru wody to seler -oczyszcza organizm z przeciwutleniaczy i nadmiaru wody, wpływa na trawienie, zapobiega nadciśnieniu.

Imbir -moczopędny, wspomaga trawienie, usuwa toksyny. Marchewka –  bogata w przeciwutleniacze i witaminy, wspomaga detoksykację, utrzymuje właściwy poziom cholesterolu i cukru we krwi. Ogórki – wypłukują kwas moczowy z nerek, eliminują nadmiar wody, pomagają schudnąć.

Żurawina – zawiera przeciwutleniacze i witaminę C, wspomaga eliminację wody, chroni komórki przed uszkodzeniem. Szparagi – bogate w potas, zapobiegają gromadzeniu się wody w organizmie.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!