Zaskakujące – Pozbądź się niechcianego tłuszczu z ramion i spod pach za pomocą 5 rewelacyjnych ćwiczeń.

Wiele kobiet marzy o utrzymaniu szczupłych ramion. W miarę upływu czasu, skóra traci jędrność z powodu utraty kolagenu, co jest dla pań ogromnym problemem.

Ten kłopot zwykle zostaje zauważony dość późno, ponieważ często trzymamy ręce ułożone w dół, a wtedy wszystko wygląda dobrze. Ale kiedy kobieta zakłada sukienkę odkrywającą ramiona lub unosi ręce do góry, obwisła skóra i nadmiar tłuszczu stają się widoczne. Triceps, czyli mięsień trójgłowy ramienia, odpowiada za ten stan rzeczy.

Dbając o wygląd ramion, można cieszyć się pięknymi wyciętymi sukienkami i koszulkami bez rękawów. W niniejszym artykule przedstawione zostaną sposoby na zapobieganie rozluźnieniu tricepsów oraz zestaw ćwiczeń, które poprawią kondycję rąk.

Tłuszcz w okolicach pach

Tłuszcz pod pachami może być widoczny nawet u szczupłych kobiet, jak te, które pojawiły się podczas ceremonii wręczenia Oskarów w 2019 r., na przykład Selma Blair, Emilia Clark, Sarah Highland czy Serena Williams. To zdradza, że kobiety nie są już młode.

Nadmiar skóry pod pachami może mieć również inne przyczyny, takie jak nagła utrata masy ciała lub czynniki genetyczne. Brachioplastyka to skuteczna metoda chirurgiczna na usunięcie nadmiaru skóry spod pach i ramion, ale nie każdy może sobie na nią pozwolić ze względu na koszty, rehabilitację i ryzyko powikłań. Dlatego warto skorzystać z zestawu ćwiczeń do wykonywania w domu.

Te ćwiczenia pomogą pozbyć się i zapobiec gromadzeniu tłuszczu na ramionach, a także podniosą samoocenę, gdy osiągniesz sukces. Oto zestaw skutecznych ćwiczeń na triceps:

Pompki z krzesła

Potrzebujesz solidnego krzesła, na którym położysz ręce przy staniu plecami do niego. Zegnij kolana i łokcie, opuszczając ciało, aby pośladki nie dotykały podłogi. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń, starając się połączyć łokcie za plecami przy każdym powtórzeniu.

Odwrócone pompki

Usiądź na podłodze, oprzyj się na rękach rozłożonych około 15 cm od miednicy, zegnij nogi w kolanach i podnieś miednicę. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń, dbając o rozciągnięcie mięśni ramion.

Ćwiczenie z hantlami

Wykorzystując hantle o masie 0,5-2 kg lub butelki z wodą, usiądź na krześle i utrzymuj proste plecy. Trzymając jedną hantlę obiema rękoma, unieś ją nad głową. Następnie zegnij ramiona w łokciach i umieść hantlę za plecami. Wróć do pozycji początkowej i wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. Pamiętaj, aby nie opierać się o krzesło ani nie odchylać pleców podczas ćwiczenia.

Popularne ćwiczenie na triceps to przedłużenie ramienia.

Opierając się na jednym ramieniu o krzesło, klęknij i pochyl się do przodu, aby ciało było równoległe do podłogi. Chwyc drugą ręką hantel, zegnij ramię pod kątem 90 stopni i pociągnij je do tyłu. Wykonaj ćwiczenie na drugim ramieniu i powtórz 3 serie po 15 razy na każde ramię.

Pompki

Wykonując pompki, przyjmij klasyczną pozycję lub damską pozycję z podparciem na kolanach. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. Ćwicz codziennie przez dwa tygodnie, a następnie dwa razy w tygodniu. Ćwiczenia te są szczególnie zalecane dla kobiet po 30. roku życia.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!