Proste ćwiczenia modelujące sylwetkę i redukujące nadmiar tłuszczu

Proste ćwiczenia modelujące sylwetkę i redukujące nadmiar tłuszczu

Oto 7 niemal doskonałych ćwiczeń, które rewelacyjnie wpływają na naszą figurę i pozwalają uzyskać seksowne krągłości. W okresie letnim większość z nas pragnie zrzucić kilka kilogramów na przykład z bioder i uformować sylwetkę. Osiągnięcie tego celu niekiedy jest strasznie trudne i czasochłonne.

Oto siedem wyjątkowo skuteczny w ćwiczeń, które pomagają w osiągnięciu wymarzonej sylwetki w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki zastosowaniu tych ćwiczeń nasze biodra przestaną być problematyczną częścią ciała ,z której często ciężko jest zrzucić nam nadmiar tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia te w połączeniu z odpowiednią dietą pomagają ukształtować praktycznie każdą sylwetkę. Jednakże bardzo ważne jest aby regularnie je wykonywać. Ćwiczenia ten należy wykonywać co najmniej 3 razy w tygodniu przez okres minimalnie 21 dni.

Ćwiczenie nr 1:

Ćwiczenie to należy wykonywać przez 30 sekund. Do tego ćwiczenia dobrze jest posiadać gumę, która stosowana jest w fitnessie. Gumę zakładamy na biodra, a podczas wykonywania ćwiczenia należy przeskakiwać z jednej nogi do drugiej.

Za każdym razem należy wyciągać jedną nogę do tyłu krzyż. Gdy noga zostanie wyciągnięta do tyłu, rękę należy przyłożyć do przeciwległego ramienia. Plecy podczas wykonywania tego ćwiczenia powinny być proste i lekko pochylone do przodu. Podczas wykonywania ćwiczenia można poczuć napięte mięśnie.

Ćwiczenie nr 2:

Jest to dość proste ćwiczenie i polega na przysiadzie połączonym z kopnięciem w bok. Jest to ćwiczenie bardzo podobne do klasycznego przysiadów ale gdy wracamy do pozycji właściwej należy kopnąć jedną nogą w bok. Ćwiczenie to należy wykonywać naprzemiennie na jedną i drugą nogę.

Podczas ćwiczenia w przysiadzie plecy powinny być rozciągnięte, a ciężar ciała powinien być przeniesiony na pięty. Wówczas pośladki powinny być skierowane ku dołowi. Co więcej aby nasz przysiad został wykonany prawidłowo kolana nie mogą wystawać poza linią wyznaczone przez palce stóp. Ćwiczenie w przysiadzie należy powtarzać przez 30 sekund.

Ćwiczenie nr 3:

Ćwiczenie to należy rozpocząć od pozycji na czworaka. Następnie należy pociągnąć stopę bok, a potem do pozycji właściwej a potem w dół. Następnie należy obrócić się najpierw jedną stronę, a później w drugą stronę. Plecy zostaną w ten sposób rozciągnięte, a mięśnie napięte. Dłonie należy ułożyć pod ramionami, a kolana ustawić pod kątem prostym. Ćwiczenie to należy powtarzać przez jedną sekundę po obu stronach.

Ćwiczenie nr 4:

Aby wykonać ćwiczenie nr 4 należy zacząć od wykonania klasycznej deski i na przemian obracać tułów w jedną i w drugą stronę. Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy zbliżyć się jak najbliżej do ziemi. Ręce powinny być zgięte w łokciach, a plecy wyciągnięte.

Ćwiczenie nr 5:

Aby wykonać to ćwiczenie należy położyć się na boku i oprzeć na łokciu. Nogi należy wyprostować i podnieść jedną nogę, w górę jak najwyżej jesteśmy w stanie. Nogę należy trzymać w górze przez około 30 sekund, a później należy wykonać to ćwiczenie na drugą stronę.

Ćwiczenie nr 6:

Aby wykonać to ćwiczenie należy stanąć w szerokim rozkroku, po czym przesunąć ciężar ciała na jedną stronę. Następnie należy przenieść ciężar ciała na drugą stronę. Wówczas nasz ciężar będzie spoczywał naprzemiennie na jednej i drugiej nodze.

Ćwiczenie nr 7:

Należy oprzeć się na łokciu I kolanie jednej nogi oraz ręki. Natomiast drugą nogę należy unieść wyciągniętą, jak najwyżej. Wolną rękę analyze ustawić na biodrze. W takiej pozycji należy wytrzymywać przez 30 sekund, a następnie zmienić stronę na drugą.

Choć są to stosunkowo proste ćwiczenia wykonując je minimum trzy razy w tygodniu możemy w prosty sposób wymodelować naszą sylwetkę i zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!