Tych siedem objawów może świadczyć o tym, że masz problemy z nerkami

Nerki znajdują się w tylnej części ciała, na wysokości jamy brzusznej.  Należą do najważniejszych organów w naszym organizmie – są odpowiedzialne za liczne procesy, które w nim zachodzą.

W procesie filtracji usuwają zanieczyszczenia krwi, pozwalając na usunięcie ich z ciała wraz z moczem. Choroby nerek mają niekorzystny wpływ na cały organizm, dlatego tak ważne jest, byśmy byli w stanie prawidłowo odczytać sygnały, wysyłane przez nasze ciało. Poniżej prezentujemy objawy, które mogą świadczyć o problemach z nerkami.

1. Ból

Najczęstszym objawem, świadczącym o kamicy nerkowej lub niewydolności nerek są dolegliwości bólowe.

2. Problemy z koncentracją, zawroty głowy

Brak dostatecznej ilości tlenu może być spowodowany zarówno anemią, jak i problemami z prawidłową pracą nerek. Niedotlenienie może powodować problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, zawroty i bóle głowy.

3. Metaliczny posmak w ustach

Zadaniem nerek jest usuwanie toksyn z organizmu. Nieświeży oddech oraz odczuwanie metalicznego smaku w ustach to objawy, wskazujące na to, że nerki nie działają prawidłowo. Problemy z tymi narządami mogą również skutkować utratą apetytu.

4. Zmiany na skórze

Pojawienie się różnorodnych wysypek może być wynikiem nagromadzenia się w organizmie wielu substancji toksycznych. Ciało usiłuje w takiej sytuacji wyeliminować je przez pory w skórze. Kremy i podobne specyfiki nie są wówczas najlepszą metodą na usunięcie wysypki, ponieważ jej powstanie nie jest związane z nieprawidłowościami w obrębie skóry i naskórka.

5. Krótki i przerywany oddech

Problemy z oddychaniem mogą być skutkiem zmniejszenia poziomu tlenu w organizmie.  Bardzo często jest to związane z efektami działania szkodliwych substancji chemicznych, które nie są usuwane przez nieprawidłowo działające nerki.

6. Nadmierne pocenie się

Nieprawidłowa praca nerek może skutkować gromadzeniem się w organizmie wody. Jeżeli sytuacja taka trwa dłużej – nasze ciało usiłuje pozbyć się płynów innymi drogami niż układ moczowy. Często efektem jest nadmierne wydzielanie się potu, zwłaszcza w okolicach oczu oraz kończyn.

7. Zmiany w oddawaniu moczu

Chodzi przede wszystkim o:

  • parcie ma mocz,
  • problemy z oddaniem moczu,
  • częste oddawanie moczu w nocy,
  • mocz pieniący się,
  • mocz o bladym kolorze,
  • oddawanie moczu w niewielkich ilościach, przy jego ciemnym odcieniu.
You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!