Kilka wskazówek, które pozwolą zachować zapracowanym osobom gibkość i sprawność.

Jak zachować smukłą sylwetkę, nawet wtedy kiedy prowadzisz siedzący tryb życia? Jest to bardzo łatwe, a w dodatku przyjemne. Poznaje ćwiczenie, które z pewnością Ci pomoże.

W dzisiejszym świcie kiedy jesteśmy zapracowani i pochłonięci nadmiarem obowiązków, często zapominamy o swoim zdrowiu. Ćwiczenia są niezbędne, aby cieszyć jakościowym życiem. Zdrowie jest najważniejsze, bez niego wszystko inne wydaje się być bez znaczenia.

Utrzymanie swojego ciała w dobrej formie i kondycji, wymaga wiele wysiłku i wyrzeczeń. Wiele osób pracuje całymi dniami i nie ma czasu na wychodzenie na siłownie. Jednak nie można żyć tylko i wyłącznie pracą, istotne jest również zadbanie o swoje zdrowie, a nawet i życie.

Zobacz co możesz zrobić, aby utrzymać swój organizm w nienagannym stanie. Ta metoda jest idealna dla pracoholików.

Pamiętaj o kręgosłupie.

Rozciąganie kręgosłupa to lekarstwo na wiele chorób, uważa tak Igor Borschenko- neurochirurg. Opisał kilka ćwiczeń, które korzystnie wpływają na mięśnie, a dokładnie zapobiegają ich skurczom.

Znajdź w ciągu dnia 10 minut i przetestuj parę ćwiczeń. Na pewno przyniosą Ci wiele pozytywnych korzyści. Na samym początku zacznij od rozluźnienia kręgosłupa. Weź stołek lub taboret i połóż go na podbrzuszu lub brzuchu. Kolejno rozciągnij nogi i ręce.

Możesz pod brzuch podłożyć miękki ręcznik, aby przenieść ciężar na stołek. Następnie rozciągnij kark. Dzięki takim ćwiczeniom rozluźnisz kręgosłup, ale jednocześnie go nie przeciążysz. Kolejno połóż twarz na stołku i połóż na niej dłonie oraz całkowicie rozluźnij szyje. Powoi prostuj szyje i wróć do punktu wyjściowego.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!