Wyczyść pokrywkę garnka za pomocą tabletki do zmywarki – Sprawdzony sposób.

Mimo iż na rynku od jakiegoś czasu dostępne są nowoczesne modele patelni, które charakteryzują się tym, że nie zbierają sadzy, to bardzo dużo osób nadal używa starych patelni.

Często patelnie, które mają już wiele lat, nadawałyby się do wyrzucenia, jednak wiele osób tego nie robi. Niestety takie patelnie nie wyglądają często zbyt dobrze, ponieważ są z wielu stron oblepione sadzą. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na pozbycie się tej niechcianej substancji z naszych naczyń.

Od dawna do czyszczenia brudnych patelni, używane są takie produkty jak, sól, mydło, ocet, piasek oraz amoniak. Używanie tych produktów do czyszczenia ma swoje zalety, jednak od pewnego czasu znany jest także nowszy i również bardzo skuteczny sposób, który teraz opiszemy.

Czego będziesz potrzebować do wyczyszczenia patelni?

  • Tabletki do zmywarki
  • Skrobaka
  • Rondla

Przebieg czyszczenia

Czyszczenie należy rozpocząć od tego, ze dość sporego rondla trzeba nalać wodę.

Następnym krokiem będzie wsadzenie do rondla brudnej patelni.

Teraz bierzemy tabletkę do zmywarki i również wkładamy ją do wody w rondlu.

Pamiętaj o tym, że na każdy użyty litr wody, trzeba wrzucić jedną tabletkę do zmywarki.

Tak wypełniony rondel należy umieścić na palnik i podgrzewać przez około godzinę. Po upływie tego czasu, ostrożnie wyciągamy patelnię i przy pomocy skrobaka staramy się pozbyć brudy.

Jeżeli brud nadal zostanie, to możesz powtórzyć cały proces. Taka metoda jest bezpieczna dla zdrowia, a do tego jest niezwykle skuteczna.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!