Oto Instrukcja krok po kroku jak to się robi: Za pomocą liścia rozmnóż swoje storczyki w domu.

Storczyki od wielu lat są niezwykle popularnymi kwiatami.

Ich piękny i niestandardowy wygląd sprawia, że są one często kupowane jako prezent dla kogoś bliskiego lub na wyjątkową okazję. Jeśli jesteś miłośnikiem kwiatów doniczkowych i chcesz je samodzielnie rozmnażać, to w tym tekście dowiesz się wszystkiego na ten temat. Nie ma w tym nic trudnego, koniecznie spróbuj!

Czy z jednego liścia można rozmnażać orchideę?

Tak naprawdę liście storczyka nie są przysposobione do samoistnego rozmnażania. Punkty wzrostu storczyków są umieszczone na jego pniu, więc aby storczyk mógł się rozmnażać będziesz potrzebować liścia z niedużą częścią łodygi.

Do hodowli orchidei z liścia będziesz potrzebować sekator ogrodowy, najlepiej gdyby był bardzo ostry. Ponadto zaopatrz się w przefiltrowaną wodę, plastikowy pojemnik oraz nawozy: węgiel aktywny, formujący korzenie, kwas bursztynowy lub pastę cytokininową.

Przygotuj liść do sadzonki, powinien być on wycięty ze zdrowego i dojrzałego kwiatka. Usuń liść razem z kawałkiem łodygi, do tego celu użyj bardzo ostrych nożyc lub sekatora ogrodowego. Wycięty liść odstaw do suszenia na 8 godzin.

Po upływie tego czasu, w miejscu, gdzie będą rosły nowe korzenie, nałóż nawóz formujący korzenie, czyli „Kornevin”. W szklance z wodą rozpuść jedną tabletkę węgla aktywnego, a następnie wstaw do niej liść rośliny.  Jeśli chcesz, możesz także stymulować wzrost korzeni, używając do tego celu kwasu bursztynowego. W takim przypadku musisz w szklance ciepłej wody rozpuścić jedną tabletkę kwasu bursztynowego, a następnie umieścić w tym roztworze liść.

Rozmnażanie orchidei z liścia może trwać naprawdę sporo czasu, jednak efekty, jakie uzyskasz, są warte Twojej cierpliwości. Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!