Jak wybielić plastik w kuchni, żółte plamy znikają błyskawicznie. Oto trik

W kuchni bywa tak, iż często mamy trudności nie związane ściśle z potrawami i ich smakiem, ale z utrzymaniem atrakcyjnego wyglądu sprzętów kuchennych.

W trakcie eksploatacji oraz na skutek działania oparów z gotowania, tracą one swą dawną świetność. Kupujemy często sprzęty oczami. Większość z nich – szczególnie z przeznaczeniem kuchennym – ma części wykonane z plastiku, w dodatku białego.

Po pewnym czasie zauważamy przebarwienia i zażółcenia na ich powierzchni. Mimo mycia, nie znikają, a my tracimy chęci do korzystania z nich i uciechy z gotowania w domowym zaciszu.

Jak zatem poradzić sobie z problemem pożółkłego plastiku na sprzętach kuchennych oraz innych białych plastikowych częściach w domu? Poniżej propozycje na proste domowe triki.

Trik 1 – użyj octu

Stosując ten sposób, należy przygotować:

  • esencję octową 70% – 80%
  • rękawiczki
  • gąbeczkę

Na początku należy zmoczyć gąbeczkę w occie, a następnie przetrzeć plastikowe miejsca dotknięte plamami. Tak zaaplikowany produkt pozostawiamy na 5 minut.

Po upływie tego czasu tę samą gąbeczkę wypłukujemy w wodzie i myjemy uprzednio przecierane powierzchnię. Podczas całego zabiegu należy chronić dłonie przy pomocy rękawiczek.

Trik 2 – użyj 72% szarego mydła

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!