6 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch, które możesz wykonywać na krześle. Nie martw się przysiadami, które tylko ranią kręgosłup.

Zapytano kiedyś kobiety o część ciała, która wywołuje w nich najwięcej kompleksów.

Zdecydowana większość ankietowanych odpowiedziała, że jest to brzuch i podbrzusze. Rzeczywiście, ciężko wymodelować ten obszar, ponieważ nie wszystkie ćwiczenia są przeznaczone do spalania tkanki tłuszczowej z tej sfery. Można ćwiczyć w nieskończoność i wkładać w trening całą siłę, ale nadal nie widzieć efektów.

Do tego również dochodzi ból pleców i kręgosłupa, które są najbardziej obciążone podczas źle dobranego treningu. Ich ból upośledza normalne funkcjonowanie i poruszanie się, które jest stałym elementem naszej codzienności.

Przedstawiamy więc zestaw siedmiu ćwiczeń stworzonych przez królową fitnessu Denise, które nie dość, że pomogą w spaleniu niechcianej oponki i brzuszka, ale również wzmocnią plecy i sprawią, że ból tamtej części ciała nie będzie już doskwierał. Ruchomość i elastyczność ciała również ulegną poprawie.

Ćwiczenia należy wykonywać regularnie, by przyniosły efekt, najlepiej 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Ich zaletą jest to, że można je wykonywać na krześle, więc nawet przerwa w pracy czy na uczelni może zostać wykorzystana do poprawy własnej sylwetki.

1. Podnieś kolana

Pierwsze ćwiczenie jest dość proste. Usiądź na krawędzi krzesła lub kanapy i chwyć oparcie oburącz. Spróbuj podnieść kolana w stronę klatki piersiowej. Wykonuj ćwiczenie powoli i staraj się nie rozłączać kolan. Powtórz czynność 30 razy.

2. Przytul swoje kolana

Kolejne ćwiczenie, w którym będziemy używać kolan. Jest ono dobre na podbrzusze, które jest uważane za część ciała najtrudniejszą do wymodelowania. Usiądź z wyprostowanymi plecami na krawędzi krzesła lub kanapy. Podnieś jedno kolano i przyciągnij je do klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonuj powoli. Dla wzmocnienia efektu możesz otulić kolano ramionami. Powtórz ćwiczenie 30 razy na każdą ze stron.

3. Kolana w bok

To ćwiczenie jest bardzo podobne do poprzedniego i wzmacnia boczne mięśnie brzucha. Usiądź prosto na krawędzi krzesła lub kanapy. Podnieś kolano i staraj się je skręcić maksymalnie w bok. Wykonuj czynność powoli, by nie doznać kontuzji. Powtórz 20 razy na każdą ze stron.

4. Kolano i łokieć

Ostatnie ćwiczenie związane z kolanami. Jest podobne do przysiadów, jakie wykonuje się na lekcjach wychowania fizycznego, jednak wykonuje się je w pozycji siedzącej. Spleć dłonie za głową i spróbuj dotknąć łokciem kolana przeciwnej nogi np. lewy łokieć i prawe kolano. Po dotknięciu łokciem kolana pozostań w tej pozycji na 3-4 sekundy. Wykonaj po 20 powtórzeń na każdą ze stron.

5. Dłonie i stopy

Odchodzimy od kolan i zmieniamy część ciała. Jest to doskonałe ćwiczenie na spalanie tłuszczu z brzucha. Usiądź na krawędzi krzesła lub kanapy i postaw nogi pod kątem 90 stopni. Z wyprostowanymi plecami pochyl się tak, by palce lewej dłoni dotykały palców prawej stopy. Powtórz 30 razy na każdą ze stron i pamiętaj, by kręgosłup był jak najbardziej wyprostowany (jednak nie na siłę).

6. Obrót w bok

Teraz nie będziemy ćwiczyć stopami i nogami, ale samą górną częścią ciała. Usiądź wygodnie na krześle lub kanapie, pamiętając, by odcinek lędźwiowy dotykał oparcia. Rozstaw lekko stopy. Zegnij ręce w łokciach i samym tułowiem postaraj się obrócić w bok. Potwórz 20 razy na każdą ze stron, pamiętając, by nie odrywać stóp od ziemi.

7. Utrzymanie na rękach

Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tego ćwiczenia – nie przejmuj się. To jest najtrudniejsze ćwiczenie z tych wszystkich i pokazuje ono, czy robisz postępy. Usiądź na kanapie lub w szerokim fotelu. Połóż dłonie po obu stronach ciała, jednak nie tak, by przylegały – musi być to dość szeroko. Unieś ciało, starając się utrzymać w tej pozycji przez przynajmniej 10 sekund. Powtórz 4 razy.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!