Najmocniejsze oczyszczenie organizmu po wakacjach: Naprawi wątrobę, spowolni trawienie, a do tego stracisz centymetry w talii.

Wróciłeś z wakacji, chcesz oczyścić swój organizm i dać zregenerować się wątrobie?

Poznaj sposób, dzięki któremu nie tylko zadbasz o swoje zdrowie, ale przy okazji stracisz kilka zbędnych kilogramów. Spożywając taki napar zadbasz o zdrowie całego organizmu, na który duży wpływ mają właśnie jelita czy wątroba.

Na nieprawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu wpływ ma wiele różnych czynników: wiek, złe nawyki żywieniowe czy siedzący tryb życia, w którym brak aktywności fizycznej. Jeśli zauważymy u siebie takie objawy jak bezsenność, ogólne zmęczenie czy zwiększenie masy ciała, możemy podejrzewać, że jest to związane ze złą pracą wątroby.

Jest to bardzo ważny organ, do którego zadań należy m.in. oczyszczanie organizmu z toksyn. Aby więc działała ona prawidłowo, warto po dłuższych wyjazdach, na których często nie pilnujemy zdrowej diety, zrobić detoks, który pozytywnie wpłynie na cały organizm – pozbędziemy się nie tylko wymienionych wcześniej objawów, ale również pobudzimy metabolizm, który sprawi, że odchudzanie będzie dużo łatwiejsze.

Pierwszy przepis to napój, który składa się z trzech wartościowych dla naszego zdrowia składników – suszonych śliwek, wody oraz suszonych rodzynek. Tylko tyle wystarczy, aby stworzyć napój, dzięki któremu skutecznie oczyścisz wątrobę i wspomożesz procesy trawienne. Dlaczego akurat suszone śliwki i rodzynki? Rodzynki bogate są w inulinę, która ma dobry wpływ na nasz układ pokarmowy.

Skutecznie oczyszcza ona jelita i pobudza pracę wątroby oraz nerek, a także poprawia metabolizm. Suszone rodzynki są również dobre dla naczyń krwionośnych i serca – dzięki dużej zawartości żelaza są one dobrym pomocnikiem w walce z anemią. Suszone śliwki również zawierają dużo żelaza, nawet więcej niż świeże owoce, są świetnym źródłem witamin, a ich spożywanie na pewno korzystnie wpłynie na działanie naszego organizmu. Zawarty w śliwkach błonnik przyśpiesza trawienie, dzięki czemu jelita pracują dużo lepiej. Toksyny zostają wypłukane, co z kolei ma pozytywny wpływ na wątrobę i nerki.

Aby zrobić napój przygotuj sobie 3 szklanki gorącej wody, 150 g suszonych rodzynek oraz suszonych śliwek. Przygotowanie rozpocznij od zagotowania wody, do której dodasz śliwki oraz rodzynki. Gotuj wszystko przez 15 minut. Tak przygotowany napój należy spożywać codziennie rano, jedną łyżkę na czczo. Już po kilku dniach trawienie zdecydowanie się polepszy.

Jeśli zależy Ci na szybkim detoksie, możesz również zalać rodzynki gorącą wodą i pozostawić je na 24 godziny. Taki napar z rodzynek, dla najlepszych efektów, warto pić codziennie z samego rana, przez okres miesiąca. W stosowaniu naparu nie ma znaczenia ani wiek, ani sylwetka, ani waga. Przepis ten jest odpowiedni dla każdego, kto chce zadbać o swoje jelita i pobudzić procesy trawienne. Taki detoks pozytywnie wpływa nie tylko na przewód pokarmowy, ale także na cały organizm. Zdrowe jelita gwarantują dobre samopoczucie.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!