Oczyść płuca i oskrzela dzięki tej nalewce, pomoże długoterminowym palaczom: Warto go znać

Czosnek niedźwiedzi jest obecnie bardzo popularny To wiosenne zioło charakteryzuje się również tym, iż jest też silnym i naturalnym antybiotykiem.

Wykonując ten prosty przepis można wzmocnić swoją odporność, uchronić się przed chorobami, a nawet licznymi zdrowotnymi powikłaniami. Zalecana nalewka działa przeciwko nerkom, grypie, naczyniom krwionośnym i nadciśnieniu. Wystarczy zastosować około 20 kropli dwa razy każdego dnia.

W celu przygotowania zdrowotnej nalewki z czosnku niedźwiedziego należy opłukać go i wysuszyć. Liście trzeba pokroić na mniejsze, a potem przełożyć je do kubka albo przezroczystej butelki.

Po napełnieniu danego pojemnika, zalać go jeszcze alkoholem – min. 40%, a potem szczelnie zamknąć. Tak przygotowane zioła trzeba zostawić na słońcu na dwa tygodnie.

Po upływie zalecanego czasu, otworzyć pojemnik, a zawartość odcedzić. Rozlać do butelek, a następnie przechowywać w lodówce.

Taką nalewkę można przechowywać nawet do 3 lat, jednakże najlepiej, ale co roku zrobić sobie świeżą. Każdego dnia 10-15 kropli należy rozcieńczać z wodą. Efekty można dostrzec już po 24 godzinach od chwili zastosowania nalewki.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!