Jestem zaskoczona. Okazuje się, że przez stopy można wyleczyć wiele chorób.

Jedynie 10% ludzi wie, że przez stopy można pozbyć się wielu chorób.

Tradycyjna medycyna orientalna przewidywała jeden starożytny rytuał, służący do wyleczenia niemal każdej choroby. Polegał on na rozsypaniu na podłodze ryżu, po którym pacjent miał wykonać 2 tysiące kroków. Procedura była powtarzana do całkowitego wyzdrowienia.

W kanonie medycyny wschodniej stopy są uważane za zwierciadło ciała. Na podeszwach znajdują się punkty, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie innych narządów.

Dla przykładu masaż opuszków palców, gdzie znajdują się punkty zatok szczękowych, ułatwia pozbycie się przekrwienia nosa.

Masowanie stóp jest codzienną koniecznością dla każdego z nas. Jest to zabieg, który odmładza, wzmacnia odporność organizmu oraz układ nerwowy.

Niestety przez natłok zajęć i obowiązków lub brak wiedzy mało kto odpowiednio podchodzi do masażu stóp. Dlatego też przedstawimy na to pare prostych rozwiązań.

Codzienny masaż stóp w domu.

Pierwszym sprawdzonym pomysłem jest ryż w skarpetach: należy włożyć garść ryżu do pary w miarę ciasnych skarpet i w nich chodzić.

Ziarna będą przez cały czas masować całe stopy pozytywnie oddziałując na ich kondycję. Jest to odmładzający masaż, który można stosować bez przerywania domowych prac.

Drugi sprawdzony pomysł to trampki do masażu.

Do wspomnianego obuwia należy wsypać ryż, kaszę gryczaną lub perłową. Oczywiście zamiast trampków można użyć innego obuwia na przykład kapci lub wygodnych butów.

Dla widocznych efektów należy w nich chodzić minimum 30 minut dziennie do nawet kilku godzin.

Masaż stóp świetnie działa na napięcia mięśni, a także pomaga w walce ze stresem. Dla dzieci jest to również świetna profilaktyka płaskostopia.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!