Czas zacząć szybko działać – Żółte liście na ogórkach: Oto kilka sposobów aby je odżywić

Hodujesz w domowym ogródku lub na działce ogórki i martwisz się, bo widzisz na nich żółte liście? Spokojnie, jest na to sposób! Ogórkom może brakować pewnych składników odżywczych, dlatego trzeba je odżywić.

Jeśli brzegi liści są suche, prawdopodobnie brakuje im magnezu i potasu. Możesz przygotować naturalny, domowy roztwór. Jak to zrobić? Zalej bochenek chleba wiadrem wody. Po kilku godzinach zmiażdż chleb i wlej do niego małą butelką jodu.

Następnie rozcieńcz jeden litr powstałego roztworu z wiadrem wody i przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu. Aby roztwór najlepiej zadziałał, należy podlewać je raz na dwa tygodnie.

Gdy na pożółkłych liściach występują zielone linie, jest to znak że roślinie brakuje żelaza i manganu. Na to również pomoże naturalny roztwór. Potrzebnych będzie 700g wody i 10 litrów wody. Roztwór należy zagotować, a następnie odstawić na 12-14 godzin.

Powstały roztwór należy przecedzić z cząstek cebuli i odstawić na kilka godzin. Aby zastosować naturalny roztwór, należy rozcieńczyć jego 2 litry z 8 litrami wody. Tak powstałym nawozem należy podlewać ogórki raz na 2 tygodnie.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!