Ciężko uwierzyć w ten efekt – Wystarczy podpalić liść laurowy na 10 minut.

Chyba każdy z nas wie, co to jest liść laurowy. Te niepozorne listki dodają smaku naszym potrawom, czyniąc je wyjątkowymi.

No bo kto jadł dobry rosół, grochówke czy żurek, w którym nie pływał chociaż jeden liść laurowy. Jak się okazuje ta fenomenalna przyprawa ma jeszcze inne ciekawe właściwości.

Wystarczy podpalić liść laurowy i zostawić go tlącego się w popielniczce bądź innym bezpiecznym naczyniu żaroodpornym.

Już po chwili w pomieszczeniu zacznie unosić się bardzo charakterystyczny zapach, który przyczynia się do wydzielania w naszym organizmie hormonów szczęścia czyli endorfin. Uspokaja, wycisza i wprowadza w stan odprężenia.

Dodatkowo, jeśli zapalimy go wieczorem, delikatnie oczyści nasze drogi oddechowe i pomoże w zasypianiu. Jest jeszcze coś.

Zapach, który tak dobrze wpływa na ludzi, jest wręcz znienawidzony przez… komary! Ci mali krwiopijcy unikają go jak ognia, więc jeśli lubicie spędzać ciepłe dni przy otwartym oknie, bądź na balkonie czy tarasie, wystarczy odpalić ten naturalny odstraszacz.

Co najważniejsze, jest to sposób całkowicie bezpieczny dla naszych dzieci czy zwierzaków domowych. Wdychamy kojącą naturalną woń przyprawy, a nie środki chemiczne, które kupujemy w sklepach.

Wiedzieliście o takich właściwościach liści laurowych? Jeśli was to zainteresowało, podeślijcie artykuł znajomym.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!