Tajemnica tkwi w jednym szczególe – To drzewko może sprowadzić na Ciebie bogactwo.

Istnieje na świecie roślina, która nosi nazwę Grubosz. Roślinka ta jest posądzona o przynoszenie szczęścia, szczególnie tego w finansach.

Dzięki tym unikalnym właściwościom Grubosz jest inaczej nazywany „Drzewkiem Szczęścia”.

Czego jest symbolem?

Grubosz, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się grubymi, zielonymi liśćmi w kształcie monet. Stąd pochodzą jego właściwości, które na właściciela mają sprowadzić bogactwo. Sama roślina w wielu kręgach kulturowych jest symbolem powodzenia oraz fortuny.

Z uwagi na powyższe sprawdzi się jako prezent dla osób, które rozpoczynają nowy rozdział życia.

Roślinkę można zatem podarować nie tylko nowożeńcom, ale również osobom, które np. zamierzają otworzyć swoją firmę lub przeprowadziły się w nowe miejsce.

W jakim miejscu powinien stać Grubosz?

Każdy nowo rozwinięty pęd symbolizuje rychły zastrzyk gotówki, dlatego o „Drzewko Szczęścia” warto szczególnie dbać.

Starożytna filozofia Feng Shui pochodząca z Dalekiego Wschodu, która opisuje wszelakie zależności między człowiekiem a środowiskiem/otoczeniem, mówi, że południowo-wschodni róg mieszkania czy też domu jest najbardziej dla Grubosza odpowiedni.

Jak pielęgnować roślinkę?

Z uwagi na grube liście, w których Grubisz gromadzi wodę, nie jest on wymagającą rośliną i nadaje się do hodowania nawet przez mało doświadczone osoby. Nie zaszkodzi mu nawet zbyt rzadkie podlewanie.

Biorąc pod uwagę niezwykłe właściwości „Drzewka Szczęścia” oraz jego łatwość w uprawie, warto już dzisiaj rozejrzeć się w jego poszukiwaniu w sklepie ogrodniczym.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!