Odetkasz zatkane tętnice i uchronisz się przed chorobami serca – Pij 2 szklanki dziennie tej mikstury.

Zdrowe i drożne tętnice to podstawa by zachować w dobrej kondycji cały układ krążenia, także najważniejszą jego część – serce.

W tym artykule chcemy zaprezentować Państwu przepis na napój, który ułatwi dbanie o nasze krążenie. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach gdyż choroby dotyczące tego układu stały się prawdziwą plagą, także wśród młodych osób.

Dlaczego zatkane tętnice stanowią problem?

Złogi powstałe wewnątrz tętnic zmniejszają ich światło a co za tym idzie blokują przepływ krwi. Skutkuje to zwiększeniem i tak już wysokiego ciśnienia w tych naczyniach co może prowadzić do ich rozciągania a także pękanie pod wpływem nacisku.

Problem z zatkanymi tętnicami jest bezpośrednim efektem m.in. niezdrowej diety oraz wzrostu poziomu złego cholesterolu.

Lecznicza mikstura

POTRZEBNE SKŁADNIKI:

  • 1 litr wody
  • szklanka rodzynek
  • 4 łyżeczki zielonej herbaty
  • 2 łyżeczki startego imbiru
  • 2 łyżeczki miodu

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Do przygotowanego wcześniej rondelka wsypujemy rodzynki i zalewamy je wodą. Całość podgrzewamy przez około 10 minut cały czas mieszając.

Po wyznaczonym czasie zdejmujemy rondelek z kuchenki i dodajemy do niego zieloną herbatę oraz imbir. Po ostudzeniu mieszamy z miksturą 2 łyżeczki miodu (to szczególnie ważne gdyż w wysokiej temperaturze miód traci swoje lecznicze właściwości).

Po wykonaniu powyższych kroków mieszaninę przelewamy do słoiczka i przykrywamy gazą. Odstawiamy na noc (minimum 8 godzin). Na zakończenie wystarczy całość odcedzić i gotowe.

DAWKOWANIE:

Specyfik należy przyjmować 2 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem. Zalecana dawka 150-200ml.

Należy także pamiętać, że podstawą w zapobieganiu złogom w tętnicach jest zrównoważona dieta, mikstura może jedynie dodatkowo wspomóc sprawne oczyszczanie naszego organizmu oraz wzmocnić ściany naszych tętnic.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!