Stosuj to lekarstwo na pajączki i zapomnij o brzydkich nogach. Mamy je domu, ale mało kto o tym wie

Każdy ma środek na pajączki, ale nie każdy o tym wie.

Pisząc pajączki nie mamy tutaj na myśli stworzeń kryjących się za naszą szafą. Chodzi nam o popękane żyłki skutecznie psujące wygląd nóg i potrafiące boleć. Przyczyny powstawania pajączków są różne – nadwaga, siedzący tryb życia, zmiany hormonalne. 

Z pewnością nie służą one zdrowiu. Chyba nikogo nie cieszy posiadanie pajączków, dlatego postawiliśmy sobie za cel podzielić sposobami, aby łatwo je załagodzić. Nawet jeżeli nie znikną, to z pewnością będą mniej widoczne i dokuczliwe.

Zwalczanie pajączków zielonymi pomidorami

To proste, kroimy zielone (jeszcze niedojrzałe) pomidory na plasterki i kładziemy na chorobowym zmianach skórnych. Niedojrzałymi pomidorami możemy się zatruć, ale bez obaw, nie namawiamy do ich spożywania. Szkodliwy składnik pomidorów sprawdza się jako pomoc w walce z pajączkami.

Pomidor powinien znajdować się na skórze około 2 lub 3 minuty, następnie należy nałożyć krem nawilżający ze względu na ryzyko wysuszenia skóry. Aby ograniczyć widoczność pajączków wystarczy już dziesięciominutowa kuracja.

Surowe ziemniaki

Działają jak opisane wyżej pomidory. Jeżeli nie mamy pod ręką zielonych pomidorów, zastąpmy je surowymi ziemniakami, które również dają wspomagający regenerację efekt.

Użycie octu jabłkowego

Ta metoda wymaga co najmniej miesięcznego stosowania, ale również może przynieść korzystne skutki. Zwilżonym w occie jabłkowym wacikiem łagodnie pocieramy miejsce, gdzie uwydatniły się pajączki. Róbmy to trzy razy dziennie przez miesiąc, aby zobaczyć efekt.

Nie zalecamy używać octu jabłkowego na twarzy, gdyż może podrażnić delikatną skórę. Wybór sposobu należy do was!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!