Liście laurowe to wspaniały naturalny środek na wiele dolegliwości.

Liście laurowe są tradycyjnym składnikiem, który dodaje smaku tradycyjnym potrawom. Większość ludzi dodaje przynajmniej jeden magiczny liść do zupy.

Były one podstawą wielu posiłków naszych babć. Były niezbędne w barszczu czerwonym i bigosie, który podawały głównie w Wigilię. Liście laurowe to coś więcej niż przyprawa. Już w starożytności stosowano je jako środek leczniczy na wiele chorób. Wiele dolegliwości można leczyć idąc tropem Greków.

Liście laurowe mogą być stosowane do pomocy:

#1 Cukrzyca

Ostatnie badania wykazały, że zmielone liście mogą obniżyć poziom cukru we krwi i zwiększyć produkcję insuliny, jeśli są spożywane dwa razy dziennie.

#2 Serce

Liście laurowe zawierają kwas kawowy i rutynę, które obniżają zły cholesterol i sprawiają, że ściany serca są mocniejsze.

#3 Trawienie

Czy masz problemy z trawieniem? Liście laurowe mogą pomóc Ci uzyskać ulgę. Zioła te złagodzą wzdęcia i pomogą oczyścić Twój układ pokarmowy z toksyn. Mogą również stymulować produkcję enzymów trawiennych, co przyspieszy trawienie.

#4 Ból

Olej z liści laurowych może być stosowany do łagodzenia bólu głowy, bólu stawów, zapalenia stawów lub bólu mięśni.

#5 Rak

Liście laurowe mają właściwości antynowotworowe. Są szczególnie skuteczne w walce z rakiem piersi.

#6 Rany

Ta roślina jest niezbędna do leczenia ran. Liście laurowe mają właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w tworzeniu się blizn.

#7 Gardło

Ta przyprawa może być również stosowana w celu pozbycia się zalegającej wydzieliny i kaszlu. Aby oczyścić drogi oddechowe, warto spróbować tej przyprawy podczas przeziębienia.

#8 Włosy

Liście laurowe mogą być stosowane w leczeniu swędzącej skóry głowy i łupieżu. Zagotuj kilka liści laurowych, a następnie wypłucz. Będzie to korzystne dla wzrostu włosów.

Liście laurowe mogą być stosowane na tak wiele sposobów! Tą informacją warto podzielić się z przyjaciółmi.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!