Niezawodny sposób na czyszczenie piekarnika: Wystarczyły 4 minuty, aby piekarnik lśnił jak nowy.

Niezawodny sposób na czyszczenie piekarnika

Jest to szybki, łatwy i niedrogi sposób na wyczyszczenie piekarnika. Wymagane są tylko trzy elementy. Nie musisz się martwić, że Twój piekarnik jest brudny. Nie musisz martwić się o żmudne i czasochłonne zadanie wycierania zabrudzonych powierzchni.

Dzięki tej metodzie wyczyścisz piekarnik w mniej niż cztery minuty.

Unikniesz używania ostrych środków czyszczących, obolałych rąk i łzawiących oczu. Możesz sprzątać skutecznie i bez gromadzenia brudnych szmat, gąbek i ścierek.

Ta metoda jest niewątpliwie dowodem na to, że proste i tanie rozwiązania mogą być najlepsze. To proste!

Możesz od razu wyczyścić drzwiczki piekarnika Przygotuj folię aluminiową, sodę oczyszczoną i pół szklanki gorącej wody. Otwórz drzwiczki piekarnika i wylej na nie wodę. Posyp sodą oczyszczoną i pozostaw na około 30 sekund. Aby zrobić kulkę, zgnieć rękami folię aluminiową. Można jej użyć do wyczyszczenia drzwiczek.

Wykonuj okrężne ruchy i nie naciskaj zbyt mocno. Jeśli drzwi są nadal poplamione, powtórz czynność. Jeden raz powinien wystarczyć. Użyj lekko nasączonych ręczników papierowych, aby zetrzeć resztki sody oczyszczonej. Gotowe!

A co z wnętrzem piekarnika?

Nie ma potrzeby używania trujących lub żrących środków chemicznych. Wszystko, czego potrzebujesz, możesz znaleźć we własnej kuchni. Oto prosty, ale skuteczny przepis na czyszczenie.

Składniki

  • 2 do 3 saszetek proszku do pieczenia
  • 150 ml zimnej wody
  • odrobina octu
  • Miska ceramiczna lub najlepiej specjalne naczynie do pieczenia

Wymieszaj wszystkie składniki razem w misce. Następnie upiecz je w temperaturze 100°C. Powinien tam pozostać przez 30-45 minut. Po upływie tego czasu wyjmij ją z piekarnika i wytrzyj ręcznikiem, aby zetrzeć wszelkie zabrudzenia. Łatwo będzie pozbyć się brudu!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!