Oto przepis na napar. Brzoza ma właściwości lecznicze. Wspomaga zdrowie nerek, stawów i skóry.

Brzoza ma właściwości lecznicze

W brzozie można znaleźć wiele zastosowań leczniczych. Wiosenne liście, kora i pąki tego pięknego drzewa mogą mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Poprawiają funkcjonowanie stawów, kości, układu moczowego, nerek, skóry i włosów.

Pomaga w utracie wagi i detoksykacji organizmu. Sok z brzozy może nawet wzmocnić układ odpornościowy.

Gdzie szukać

Brzoza jest bogata w cenne minerały i można ją znaleźć w lasach liściastych, na łąkach lub polach w pobliżu strumieni, stawów i łąk. Drzewo to preferuje wilgotne środowisko. Bezpieczniej jest zbierać liście brzozy z dala od miast niż na terenach położonych bliżej nich.

Witamina C znajduje się w liściach brzozy

Brzoza wyróżnia się białą korą, która z czasem łuszczy się na cienkie paski. W medycynie ludowej jest miejsce dla brzozy. Liście brzozy są bogate w składniki odżywcze. Jej liście zawierają wiele składników odżywczych, w tym witaminę C, cynk, karoten, garbniki i kwasy organiczne.

Brzoza jest dobra w przypadku chorób nerek, stanów zapalnych i problemów z drogami moczowymi. Pomaga w procesie detoksykacji i oczyszczania organizmu. Jest pomocna przy osteoporozie, problemach ze stawami i miażdżycy. Brzoza może być stosowana w leczeniu problemów z utratą wagi. Działa mobilizująco na wątrobę, trzustkę i powoduje rozkład tłuszczu.

Jak zbierać liście brzozy?

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!