Dzisiaj wszyscy zazdroszczą mi samopoczucia i zdrowia. Zobacz dlaczego warto jeść buraki. Jem je już miesiąc.

Nasze czerwone buraki były już bardzo dobrze znane w starożytności, głównie w Grecji i w Rzymie, gdzie tamtejsi mieszkańcy spożywali je w celach leczenia różnych chorób. 

Zacznijmy od tego, że są one czystym wulkanem składników odżywczych, a zatem są one bogate w witaminy i minerały takie jak : magnez, cynk, wapń, sód, jod i bor oraz saponiny, flawonoidy, betainę i azotany.

Niewątpliwie zaletą buraków jest ich przeciwalergiczne działanie, ponieważ zawarty w nich chlor sprzyja funkcjom narządów wewnętrznych oraz oczyszcza pęcherzyk żółciowy, nerki oraz limfę.

Poprzez wysoką zawartość w burakach składników odżywczych znajdują one swoje zastosowanie także w przypadku leczenia różnego rodzaju chorób takich jak: miażdżyca, bezsenność, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niedokrwistość, osłabienie odporności oraz problemy z tarczycą. Buraki posiadają tylko jeden, jedyny skutek uboczny jakim jest barwienie moczu na czerwono.

Oto kilka najważniejszych korzyści zdrowotnych wynikających z jedzenia buraków :

1. Poprawa krążenia krwi.

W zawartości buraków występują azotany, które z kolei w naszej jamie ustnej zostają przekształcone na azotyny dzięki którym buraki zwiększają dopływ krwi do naszego mózgu.

2. Usuwają toksyny.

Dzięki burakom nasza wątroba może czuć się bezpieczna bowiem dzięki nim z wątroby usuwane są toksyny, a co za tym idzie wspomagają także pracę jelit i nerek. Trzeba podkreślić, że usuwanie kwasu moczowego z naszego organizmu jest równie ważną zaletą spożywania buraków.

3. Regulują miesiączkę i łagodzą menopauzę.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!