Zastosuj te ćwiczenia i pożegnaj się z bólem raz na zawsze – Rwa kulszowa.

Rwa kulszowa – jak sobie pomóc

Znasz to uczucie, gdy ból pojawia się nagle, wtedy, kiedy nawet się tego nie spodziewasz? Wstajesz z łóżka, pochylasz się, chcesz podnieść ciężkie pudełko z podłogi, czasem nawet wystarczy, że kichniesz albo po prostu się śmiejesz i nagle przeszywa Cię paraliżujący ból?

Promieniuje on z dolnej okolicy pleców, części lędźwiowo – krzyżowej, biegnie wzdłuż całej nogi i dociera aż do stopy. Utrudnia chodzenie i w ogóle poruszanie się.

Atak rwy kulszowej zawsze powoduje nieprzyjemne objawy:

  • silny ból w miejscu, gdzie przebiega nerw kulszowy
  • przykurcze, niedowłady mięśni,
  • drętwienia, pieczenia, mrowienia,
  • zaburzenia czucia.

Wszystkie te objawy powodują, że cierpisz. Jak sobie z nimi poradzić w domowych warunkach?

Domowe sposoby na rwę kulszową

Leki przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwbólowe, zastrzyki – to rozwiązania stosowane przy nasilonych i przewlekłych stanach rwy kulszowej, w ostrych fazach choroby. Wtedy potrzebna jest już rehabilitacja i fizjoterapia, w skrajnych przypadkach nawet operacja.

W walce z bólem pomocne będzie codzienne picie mleka z czosnkiem.

Taką zbawienną miksturę możemy zrobić sobie samemu w domu. Aby przygotować takie lekarstwo – naturalny, przeciwzapalny antybiotyk, który złagodzi objawy bólowe, będziemy potrzebować tylko trzech składników:

  • niecałą szklankę mleka,
  • około 4 obrane ząbków czosnku,
  • miód – do smaku.

Zagotować mleko, dodać do niego przeciśnięty przez praskę czosnek. Posłodzić miodem wedle uznania. Pić codziennie po jednej takiej szklaneczce, w połączeniu z rehabilitacją ruchową dadzą szybki efekt.

Samodzielnie w domu można wykonywać specjalne ćwiczenia, między innymi kocie grzbiety i pozycję krzesełkową, które ulżą i bardzo pomogą w ostrych atakach rwy kulszowej. Można także spróbować leżenia na brzuchu lub umieścić choćby zwinięty w wałek koc lub ręcznik pod odcinkiem lędźwiowym podczas siedzenia.

Ważne, by miejsce bolące wygrzewać – poduszką elektryczną czy po prostu termoforem.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!