Tanie leki apteczne – Nie przepłacaj za drogie kosmetyki – w aptece masz je za grosze. Stosuje od lat i jestem zachwycona

Czy wiesz, że aby cieszyć się zdrową, promienną cerą czy bujnymi włosami, wcale nie musisz wydawać fortuny na specjalistyczne kosmetyki?

Na półkach w drogeriach dostrzeżesz wiele reklamowanych, drogich preparatów. Istnieje jednak alternatywa. Nawet w najbliższej aptece możesz znaleźć skuteczne środki, od dziesięcioleci stosowane w farmacji. Co więcej – leki apteczne są bardzo tanie. Niewątpliwie trzeba przyjrzeć się bliżej niektórym z nich.

Problemy z włosami? – olej rycynowy

Olej rycynowy to rozwiązanie niejednego problemu. Poprawi stan włosów i zahamuje ich wypadanie – a nawet sprawi, że będą bujniej rosły. Olej rycynowy należy stosować systematycznie, nakładając go wieczorem na skórę głowy, brwi czy rzęsy, i nie spłukiwać, pozostawiając na noc.

Unikalne działanie wody utlenionej

Redukcja plam na skórze, znalezienie skutecznej alternatywy dla antyperspirantów, czy gruntowne odkażenie skóry – te i nie tylko te pozytywne efekty uzyskasz dzięki nadtlenkowi wodoru.

Jak go stosować? – zmieszaj wodę utlenioną ze zwykłą wodą, w równej ilości, i przy pomocy wacików kosmetycznych delikatnie wetrzyj roztwór w skórę.

Różne zastosowania gliny kosmetycznej

Stosownie do specyfiki Twojej skóry, możesz skorzystać z walorów glinki białej, niebieskiej czy zielonej. Dowiedz się, która będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie i użyj jej do rewitalizujących okładów czy masek, albo do przygotowania odprężającej kąpieli.

Panacea na problemy skóry – nagietek, cynk, maść salicylowa

Maść nagietkowa czy nalewka z nagietka, którą można nakładać na skórę wacikiem, to stosowane do dziesięcioleci, fantastyczne sposoby na zwalczenie trądziku. Nagietek działa m.in. przeciwzapalnie i antybakteryjnie, szczególnie względem bakterii odpowiedzialnych za trądzik.

Również maść cynkowa, dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym czy ściągającym, pomoże poradzić sobie z różnymi problemami skóry. Podobnie jak maść salicylowa, która dodatkowo świetnie odmładza cerę, dzięki działaniu złuszczającemu.

Sól emska do kąpieli

Zawierającą sporą ilość magnezu sól emską warto dodać do kąpieli. Taka kąpiel, raz w miesiącu, wspomoże leczenie łuszczycy i pomoże poradzić sobie z innymi chorobami skóry, dotykającymi pleców, brzucha czy klatki piersiowej.

Jak widać, nie trzeba wydawać majątku, aby cieszyć się zdrową i piękną skórą.

Walory leków aptecznych znane są medycynie od bardzo dawna. Nie obawiaj się zatem z nich skorzystać.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!