Przygotujmy razem sok ze świeżych owoców – przepis tak prosty, że aż niewiarygodny. Tylko kilka składników potrzebne.

Energia w każdym kęsie: Sok pomarańczowy, który przekształci Twoje dni!

Rodzinne eldorado smaku – ten soczysty sok podbije kubki smakowe najmłodszych i najstarszych. Połączenie kwaśnej pomarańczy i słodkiego miodu w płynnej postaci to idealne źródło witaminy C, które naładowuje baterie na cały dzień. Odkryj poniżej sekretne składniki naszego magicznego eliksiru zdrowia. Z naszym przepisem przygotujesz aż 9,5 litra tego cudownego napoju, który możesz pasteryzować i delektować się nim nawet podczas najbardziej stresujących dni.

Twój własny, domowy przepis na wyśmienity sok:

  • 1 cytryna
  • 35 gramów kwasku cytrynowego
  • 9,5 litra wody
  • 4 duże, soczyste pomarańcze
  • Pół kilograma cukru, lub miodu do wyboru
  • Mała marchewka (dodatkowy, ale polecany składnik)

Zaczynamy od dokładnego przygotowania owoców i warzyw. Pomarańcze i marchewki obieramy, kroimy w kostkę, a następnie wrzucamy do naczynia lub garnka. Zalewamy 1.5 l wody, dodajemy kwasek cytrynowy, a potem odstawiamy całość na 48 godzin w miejscu niezbyt ciepłym.

Po upływie tego czasu gotujemy nasze przygotowane pomarańcze i marchewkę na około 20 minut. W międzyczasie, w drugim garnku gotujemy pozostałą wodę z cukrem lub miodem. Następnie łączymy razem pulpę owocowo-warzywną z wodą. Jeśli preferujesz sok bez miąższu – przecedź go. Odstaw swój domowy nektar, aby wystygnął. Voila! Twój eliksir energii jest gotowy do spożycia!

Dla najlepszych rezultatów, użyj owoców organicznych lub „Bio”, zwłaszcza jeżeli planujesz zostawić w soku cząstki owoców. Pomarańcze możesz zastąpić mandarynkami, klementynkami, lub użyć pół na pół. Na upalne letnie wieczory spróbuj tego soku z kostkami lodu.

Podziel się tajemnicą smaku z najbliższymi!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!