Nie uwierzysz, co się stanie, gdy położysz liść laurowy na grzejniku w zimowy dzień.

Zachwycamy się cudownym zapachem unoszącym się w naszych domach!

Niemniej jednak, coraz więcej osób doświadcza alergii, co prowadzi do rezygnacji z korzystania z odświeżaczy powietrza. Co więcej, syntetyczne środki czystości nie tylko są kosztowne, ale mogą również szkodzić środowisku. Na szczęście istnieją naturalne metody wprowadzania przyjemnej atmosfery do naszych wnętrz.

Czy warto położyć liście laurowe na grzejniku?

Chociaż spraye do pomieszczeń zapewniają wspaniały zapach w domu, warto pamiętać o negatywnych konsekwencjach związanych z nadmiernym stosowaniem chemikaliów. W obecnych czasach, kiedy troska o środowisko powinna być priorytetem, warto poważnie przemyśleć zmianę dotychczasowych zwyczajów i powrót do tradycyjnych rozwiązań.

Chemikalia wykorzystywane w produkcji odświeżaczy powietrza mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia, powodując na przykład choroby układu oddechowego. W przeciwnym razie, stosowanie liści laurowych wprowadzi do Twojego domu przytulną atmosferę w sposób całkowicie naturalny i zdrowy.

Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, wkrótce poczujesz świeży i piękny zapach roznoszący się po całym pomieszczeniu. Aromat rozgrzewających się liści laurowych z pewnością Cię zachwyci. Zapach będzie wyczuwalny już po kilku minutach i utrzyma się nawet przez kilka dni.

Jak to zrobić:

  1. Włącz grzejnik i poczekaj, aż się rozgrzeje.
  2. Wyjmij garść liści laurowych z torebki i połóż je bezpośrednio na grzejniku. Im dłużej pozostaną na grzejniku, tym intensywniejszy będzie wydobywający się z nich zapach. Aromat laurowych liści oprócz poprawy nastroju pomoże również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

 

 

Dzięki tej naturalnej i łatwo dostępnej przyprawie, szybko oczyścisz powietrze, nie narażając swojego zdrowia. W razie kiepskiego nastroju, problemów ze snem, stresu, złości lub niepokoju, wystarczy odświeżyć powietrze w swoim domu. Włącz grzejnik i wrzuć na niego kilka liści laurowych.

Zastosowanie w pralce:

Do prania ubrań można również użyć liści laurowych. Wystarczy jedynie kilka sztuk, aby osiągnąć zaskakujące rezultaty. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Przed przystąpieniem do prania, umieść w pralce liść laurowy i odczekaj chwilę. Rezultat tej czynności Cię zaskoczy. Stosowanie tej rośliny do czyszczenia ubrań to jedna z metod, które były praktykowane przez nasze babcie i prababcie. Ta wiedza może być dla nas równie przydatna dzisiaj.

Liście laurowe nie nadadzą ubraniom miękkości ani zapachu, ale świetnie sprawdzą się, jeśli przypadkiem zabrudzisz swoje tkaniny. Niewielu zdaje sobie sprawę, że ta skromna przyprawa może pomóc usunąć przebarwienia z ubrań i przywrócić ich kolor.

W tym celu umieść liście laurowe w kieszeni pralki. Możesz także przygotować wywar z tej rośliny i następnie namoczyć w nim brudne ubrania, aby uzyskać lepszy efekt. Weź kilka liści laurowych, zalej wodą i gotuj.

Kiedy woda się zagotuje, zdejmij garnek z ognia i poczekaj, aż wywar przesiąknie i ostygnie. Po 20-30 minutach zalej nim ubrania. Pozostaw je w naparze na ok. 3-4 godziny. Co jakiś czas możesz ręcznie mieszać roztwór. Gdy minie ten czas, dokładnie odciskaj tkaniny z mieszanki i wypierz je w pralce. Ta metoda sprawdza się najlepiej w przypadku białych ubrań.

Jeśli metoda z liściem laurowym okaże się nieskuteczna, warto spróbować innego podejścia. Możesz na przykład wsypać do pralki dwie łyżki soli.

Sól jest tradycyjnie używana do czyszczenia firanek i obrusów, ponieważ pomaga usuwać plamy i przywracać biały kolor.

Co ciekawe, można ją również stosować do prania kolorowych tkanin, ponieważ pomaga przywrócić im pierwotne kolory i zapobiega blaknięciu.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!