Nie sądziłam że to takie skuteczne, dopóki nie spróbowałam: Bóle stawów: wylecz je skórką z cytryny.

Czy wiesz, że cytryna może pomóc Ci uśmierzyć dokuczliwy ból stawów? Jej skórka może być stosowana na dwa różne sposoby, a my podpowiadamy, jak to zrobić.

Cytryna to prawdziwy skarb natury i rezerwuar witamin oraz minerałów. Jest bogata głównie w witaminę C, ale w jej składzie znajdują się również witaminy A, B1, B6, a także najróżniejsze bioflawonoidy, magnez, potas, kwas foliowy wapń oraz fosfor.

Dzięki tak bogatemu składowi cytryna zapobiega wielu chorobom, a również pomaga im zapobiegać. Wzmacnia układ immunologiczny, uszczelnia naczynia krwionośne, wpływa korzystnie na procesy trawienne, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga pracę wątroby.

Skórka z cytryny na problemy ze stawami 

Przedstawiamy Ci dwa sposoby, które mogą Ci pomóc, gdy zmagasz się z problemami układu kostnego i bólem stawów.

Sposób nr 1 – nalewka ze skórki z cytryny

Aby wykonać nalewkę, obierz ze skórki dwie uprzednio sparzone cytryny. Skórki umieść w czystym słoiku, zalej woda i dodaj nieco oliwy z oliwek. Słoik szczelnie zamknij i odstaw na 2 tygodnie.

Po tym czasie możesz namaczać gazę w gotowym preparacie i owijać nią obolałe stawy. Taki okład możesz stosować przez całą noc pod warunkiem, że zabezpieczysz go dobrze folią.

Sposób nr 2 – okłady ze skórki z cytryny

Cytrynę dokładnie umyj. Zetrzyj z niej skórkę na najdrobniejszych oczkach tarki i przyłóż do bolącego stawu. Owiń folią i bandażem. Pozostaw na kilka godzin, a najlepiej na całą noc.

Koniecznie wypróbuj te domowe sposoby i podziel się nimi ze znajomymi.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!