Soda oczyszczana jest stosowana w gospodarstwach domowych, ale jest też doskonałym preparatem do uprawy roślin w ogródku. Instrukcje.

Czy wiedziałeś, że soda oczyszczona może pełnić funkcję nawozu do roślin?

Szczególnie dobrze sprawdza się w kwestii uprawy pomidorów. Jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia człowieka, a wspomaga rozwój rośliny niemal na każdym etapie jej wzrostu. Sprawdź, czy wiesz w jaki sposób stosować sodę oczyszczoną, aby…

1. Nasiona lepiej kiełkowały i szybciej wypuszczały korzenie? Do dwóch litrów wody dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej. W powstałej mieszaninie umieść nasiona i mocz przez 24 godziny.

2. Zwiększyć odporność u roślin i zapewnić ich szybszy wzrost? Po upływie dwóch tygodni od wcześniejszego zabiegu, ponownie poddaj je ,,sodowej kąpieli”. Tym razem jednak w trzech litrach wody rozpuść 30 g sody oczyszczonej.

3. Ochronić rośliny przed szkodnikami, a także przyspieszyć proces ich wzrastania po przesadzeniu do gleby? Przygotuj roztwór z dziesięciu litrów wody oraz 500 g sody oczyszczonej. Podlewaj nim każdy z krzaków, wykorzystując po pół litra na jedną roślinę. Mieszanina ta nadaje się również do spryskiwania liści.

4. Owocowanie rozpoczęło się szybciej? Podlewaj, również w ilości po pół litra, każdy z krzaków mieszanką 30 g sody oczyszczonej rozpuszczonej w dwóch litrach wody.

5. Ochronić już wykształcone owoce? Co tydzień opryskuj je roztworem przygotowanym z pięciu litrów wody i 200 g sody.

6. Pozbyć się mszyc lub innych szkodników z liści? Spryskuj krzew średnio co 2-3 dni mieszaniną 75 g sody oczyszczonej z dziesięcioma litrami wody. Czynność tę powtarzaj do momentu całkowitego wyeliminowania niechcianych lokatorów zielonych części rośliny.

Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością wyhodujesz dużej ilości zdrowe i dorodne warzywa, bez dodatku chemii. Miłej pracy!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!