Użycie naturalnych środków to najlepsza metoda na szybkie pozbycie się kaszlu oraz bólu gardła. Instrukcje.

Choroba może nas złapać w każdej chwili. Jej uciążliwych objawów chcemy pozbyć się jak najszybciej. Oprócz aptecznych lekarstw warto również skorzystać z naturalnych, domowych sposobów na pozbycie się kaszlu i śluzu.

Może się okazać, że zadziała to lepiej niż leki z apteki. Poznaj 4 skuteczne sposoby, dzięki którym szybko pokonasz trudności z oddychaniem, zatkany nos czy uciążliwy kaszel. Tych kilka łatwo dostępnych sprawi, że objawy szybko miną.

Miód z cytryną – prozdrowotne właściwości tej mieszanki są znane każdemu i często używane w walce z przeziębieniem. Nic dziwnego, mają one świetne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Aby zrobić mieszankę potrzebujesz dwóch podstawowych składników, które na pewno masz w kuchni –  2 łyżek soku z cytryny i łyżki miodu. Całość dokładnie wymieszaj. Aby uzyskać najlepsze efekty mieszankę warto spożywać 3 razy w ciągu dnia.

Kolejnym sposobem na pozbycie się choroby naturalnym sposobem jest imbir z dodatkiem miodu, cebuli i tymianku. Wszystkie te składniki są polecane przy przeziębieniach, więc ich połączenie jest niezwykle skutecznym lekiem.

Przygotuj sobie 6-7 plasterków imbiru, cebulę, 1 litr miodu, 2 szklanki wody oraz łyżeczkę tymianku. Zagotuj wodę, a kiedy zacznie wrzeć wrzuć do niej cebulę, imbir oraz tymianek. Przykryj garnek i gotuj całość przez kilka minut. Po ostudzeniu dodaj do mieszanki miód. tak przygotowany napar pij 2 razy dziennie przez tydzień lub do momentu, aż kaszel ustąpi.

Dobrym lekarstwem jest również kurkuma z dodatkiem soli. Kurkuma znana jest ze swoich właściwości antyseptycznych, stosując ją pozbędziesz się bólu gardła. Przygotuj sobie łyżkę kurkumy, szklankę gorącej wody oraz 1/2 łyżki soli. Wymieszaj składniki. Tak przygotowaną mieszanką możesz płukać gardło, najlepiej robić to kilka razy w ciągu dnia.

Ostatnią metodą jest gorąca para z ziołami. Taka inhalacja pomoże Ci na problemy z drogami oddechowymi. Przygotuj 1/2 łyżeczki tymianku, 4-5 filiżanek gorącej wody oraz 1/2 łyżeczki suszonego rozmarynu. Wymieszany tymianek i rozmaryn gotuj pod przykryciem przez kilka minut.

Garnek ze wrzącą wodą postaw na jednolitej powierzchni, możesz pod niego położyć koc. Przygotuj ręcznik, którym okryjesz się, pochylając się nad garnkiem. Oddychaj, dopóki woda nie ostygnie.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!