Naukowcy odkryli korzeń, który zabija komórki nowotworu. Wyjątkowe właściwości mniszka lekarskiego.

Ten Polski superfood zaskoczy Cię swoimi właściwościami!

Mało osób ma świadomość właściwości prozdrowotnych mniszka lekarskiego. Prawda jest taka, że był on już w czasach starożytnych wykorzystywany w lecznictwie. 

Według badaczy właściwości korzenia mniszka lekarskiego mają znaczące zastosowanie w walce z rakiem szeregu narządów między innymi płuc, prostaty, tarczycy czy piersi. Jednocześnie jego stosowanie nie jest tak wyniszczające dla organizmu, jak chemioterapia. 

Badaczka z kanadyjskiego Windsor Regional Cancer Centre znajdującego się w Ontario dowiodła, co można zrobić dzięki mniszkowi lekarskiemu. Dr Carolyn Hamm udało wyleczyć się z jego pomocą pacjenta, który cierpiał na białaczkę.

Według lekarzy 72-letni pacjent – John Di Carlo nie miał szans na przeżycie. Kiedy wszystkie tradycyjne metody leczenia zawiodły, chory sięgnął po ostatnią deskę ratunku, zaczął pić napar z korzenia mniszka lekarskiego. Jego skuteczność była zaskakująca! Już po 4 miesiącach lekarze stwierdzili, że stan zdrowia pacjenta uległ poprawie. 

Jednocześnie przed zastosowaniem terapii naturalnej z mniszka lekarskiego, należy skonsultować się z lekarzem. Niestety w niektórych sytuacjach, może mieć on negatywne skutki, które na przykład osłabiają skuteczność chemioterapii. Ostrzega przed tym Dr Carolyn Hamm i zaleca, aby w przypadku raka, terapia z mniszka była kontrolowana przez lekarza. 

Picie naparu lub spożywanie liści mniszka lekarskiej jest również doskonałym wyborem dla osób z problemami natury pokarmowej. Dodatkowo sprawdzi się u diabetyków. Warto spożywać go również w okresie jesienno-zimowym, ponieważ jest bogaty w witaminę C i zapobiega wszelkiego rodzaju infekcją. 

Aby czerpać przyjemność ze spożywania mniszka lekarskie, warto zmiksować go z owocami i wypić w formie shake’a. Jego liście mają gorzkawy smak, jednak dzięki temu idealnie nadadzą się do sałatki zamiast rukoli. Warto również z mniszka lekarskiego zaparzyć herbatę. 

Dużo zdrowia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!