Bardzo skuteczny sposób na ślimaki w ogrodzie. Pozbądź się ich dzięki tej domowej roboty trutki.

Proste sposoby na uniknięcie zniszczenia ogródka przez ślimaki. W szybki sposób pozbędziesz się szkodników bez potrzeby używania drogich środków chemicznych ze sklepów.

Ślimaki są częstym problem dla ogrodników. Szczególne upodobanie mają do rabarbaru, kalarepy, ogórków, fasoli, a także młodej kapusty. Potrafią zniszczyć uprawy w przeciągu jednej nocy, dlatego warto wiedzieć jak szybko i skutecznie można się ich pozbyć.

Poniżej przedstawiam kilka pomysłów z wykorzystaniem naturalnych składników, które uchronią Cię przed wizytą tych szkodników.

Na początek kilka rad, jak zapobiegać pojawieniu się ślimaków w ogródku. Ślimaki mają szczególne upodobanie do miejsc zacienionych, wilgotnych, w których mogą znaleźć schronienie. Oczywistym wyborem dla nich będzie wysoka trawa, czy też miejsce pod doniczkami.

Źródłem cienia i wilgoci, które są dla nich rajem, są także pojawiające się w ogródku chwasty. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie podlewanie roślin rano, przez cały dzień ziemia wyschnie na tyle, żeby utrudnić ślimakom dostęp do plonów.

Ślimaki są szczególnym zagrożeniem dla upraw rabarbaru, wprost uwielbiają jego duże liście, w których z łatwością mogą znaleźć schronienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc posadzenie rabarbaru na skraju ogródka warzywnego czy kwietnika.

Całe szczęście są również rośliny, które nie tylko nie są atrakcyjne dla ślimaków, ale wręcz je odpychają. Mowa tu o roślinach kłujących, twardym, o mocnym aromacie, zwłaszcza w przypadku ziół.

Dlatego ślimaki nie lubią szałwii, lawendy, nagietka, tymianku i rozmarynu. Warto posadzić te rośliny blisko upraw, które mogą być zniszczone przez te szkodniki. Ślimaki nie będą w stanie przedostać się przez taką barierę.

Podobne zastosowanie będą miały również gałązki jeżyn, róż, malin lub kłujące igły, a także szeroki na co najmniej 10 cm pas utworzony z pokruszonych drobno skorupek jajek. Nieprzyjemna dla ślimaków jest również kofeina, dlatego warto zrobić barierę również z fusów kawy.

Jeżeli jednak ślimaki pojawiły się już w ogródku, jest również łatwy sposób na pozbycie się ich bez stosowania chemicznych środków. Wystarczy wyznaczyć miejsce, które zwilżysz i przykryjesz kawałkiem kartonu.

Ślimaki zbiorą się w takie miejsce i w łatwy sposób przeniesiesz je daleko od ogródka.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!