Jak odstawić słodycze: Jeden składnik, które może je zastąpić

Kostka czekolady czy łyżka lodów mogą pomóc Ci w gorszych chwilach i szybko poprawić humor. To wcale nie dziwi, że rezygnacja ze słodyczy nie jest łatwa.

Jest jednak prosty sposób, który pomoże szybko zrezygnować ze słodkich przekąsek. Niektórym wydaje, że pomogą tutaj psychiczne sztuczki czy silna motywacja, ale jednak jest jeszcze prostsza droga do osiągnięcia tego celu.

Mleko sezamowe

Zapotrzebowanie na cukier czasami może być spowodowane Twoimi nawykami żywieniowymi. Niedobór magnezu lub wapnia w Twoich posiłkach może powodować ochotę na  wysokoglikemiczne jedzenie. W tym momencie to właśnie sezam może uzupełnić braki tych składników odżywczych.

W sezamie znajduje się dużo wapnia, magnezu oraz witamin A, B, C i E. Mleko sezamowe jest bardzo kaloryczne, ale nie musisz się obawiać  wzrostu wagi. Dostarczy Ci ono tylko potrzebnej energii. Gdy tylko poczujesz ochotę na coś słodkiego przygotuj sobie mleko z masłem sezamowym.

Przepis na mleko sezamowe

Składniki:

  • 100 g nieprażonego sezamu
  • 1 l wody
  • 2 łyżeczki miodu

Przygotowanie:

Umyj nasiona sezamu a następnie zalane wodą zostaw na noc. Rano przepłucz je jeszcze raz i wsyp do blendera. Dodaj szklankę wody i miód. Zmiksuj wszystkie składniki, dodaj pozostałą ilość wody i zamieszaj w blenderze jeszcze raz.

Miód nie jest koniecznością

Nie musisz tej mieszanki słodzić miodem. Takim sposobem otrzymasz litr smacznego oleju sezamowego. Codziennie rano pij szklankę przygotowanej mikstury. Już po kilku dniach powinno Ci przejść pragnienie na słodycze. To nie wszystko! Olej sezamowo dodatkowo wzmocni włosy, paznokcie oraz kości.

Równie ważnymi składnikami sezamu są przeciwutleniacze. Obniżają one ryzyko zachorowania na raka oraz spowalniają starzenie się. Mleko sezamowe możesz dodawać do owocowych koktajli oraz wypieków. Koniecznie podziel się tymi zdrowymi wskazówkami ze swoimi bliskimi.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!