Przygotuj ten deser we własnej kuchni i to tylko z dwóch składników bez dodatku cukru. Jem i nie boję się że przytyję

Ptasie mleczko bez cukru

Ciekawy przepis na deser przypominający w smaku słynne ptasie mleczko. Wersja bez cukru będzie idealnym pomysłem dla osób dbających o linię, jak i dla dzieci. Przepis na ptasie mleczko składa się tylko z dwóch prostych składników. Nie jest czasochłonny i każdy może go wykonać.

Składniki:

  • 16 g żelatyny
  • 400 ml musu jabłkowego

Przygotowanie

Mus jabłkowy należy przełożyć do naczynia żaroodpornego, a następnie trzeba dodać żelatynę. Pozostawić do napęcznienia przez 4 minuty.

Następnie garnek z wodą należy pozostawić na ogniu i w kąpieli wodnej podgrzewać wcześniej przygotowane składniki ciągle mieszając do rozpuszczenia się żelatyny.

Przygotowaną mieszankę odstawić i pozostawić do ostudzenia przez około 15 minut. Kolejno wymieszane i rozpuszczone składniki należy ubijać przez 10 minut.

Ubite składniki rozłożyć na rozłożyć w naczyniu do pieczenia i wstawić do lodówki na godzinę. Gotowy deser należy pokroić.

Aby urozmaicić deser można dodać pieczone jabłka. Gotowe ptasie mleczko posiada tylko cukier naturalny występujący w owocach. Idealny zdrowy deser dla każdego łasucha. Smacznego!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!