Wykorzystaliście już mnóstwo technik, odżywek i nawozów, a wasze ogórkowe plony wciąż nie są zadowalające – Poznaj nasze instrukcje.

Okazałe plony ogórków w prosty sposób

Nie każdy o tym wie, ale aby ogórki co roku dawały ogromne plony wystarczy zastosować kilka prostych sposobów, które sprawiają, że plony staną się nad wyraz obfite. Są to metody, które nic nie kosztują, a jedynie wystarczy o nich wiedzieć by moc je wykorzystać. Czasami aby plony były wyjątkowo duże wystarczy pożywne podlewanie rośliny.

Podlewanie ogórków: składniki

  • 2 litry wody,
  • 2 litry skórek z cebuli.

Sposób przygotowania:

W pierwszej kolejności należy obrać cebulę w wodzie i gotować ją przez około 10 minut. Następnie ugotowaną mieszankę należy ostudzić i rozcieńczyć z wodą do uzyskania 5 litrów roztworu. Następnie wystarczy jedynie codziennie podlewać ogórki taką mieszanką.

Dzięki temu ogórki będą duże zdrowe, a zbiory obfita. Co więcej taki nawóz można zastosować również do opryskiwacza i spryskać nim liście ogórków, dzięki czemu od rośliny zostaną odstraszenie wszelkie możliwe szkodniki.

Nawożenie ogórków starszym chlebem

Kolejną wyjątkową metodą stosowaną w celu zebrania dobrego zbioru ogórków jest zapewnienie im odpowiedniego odżywiania. W tym celu wykorzystuje się proces fermentacji chleba. Sposób przygotowania: W pierwszej kolejności należy napełnić wiadro 2/3 bułką tartą i zalać je wodą.

Następnie należy dodać do wiadra namoczoną skórkę od chleba, a ta gdy tylko zacznie fermentować zacznie unosić się na wodzie. Najlepiej umieścić wiadro z mieszanką na około 7 dni w ciepłym miejscu. Po tygodniu powstał konsystencję należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1 do 3. Nawóz stosuje się zarówno do podlewania posadzonych świeżo sadzonek ogórków, jak i do podlewania od początku kwietnia aż do uzyskania dużych dorodnych owoców warzywa.

Wyjątkowa metoda nawożenia ogórków: składniki

  • 10 litrów wody,
  • jeden kubek lub słoik na dżem wypełniony palonym drewnem.

Uwaga: Najlepiej aby kubek bądź słoik był o pojemności jednego litra.

Sposób przygotowania:

Na początku wsypujemy węgiel do wody i odstawiamy taką mieszankę na jeden dzień. Następnie dolewamy wodę tak, aby litrowy słoik był całkowicie zapełniony. Następnie mieszanką można podlewać krzaki ogórka. W tym celu wystarczy wziąć filiżankę i każdy krzak podlać jedną zawartością filiżanki. Staramy się podlewać roślinom tak, aby nawóz dotarł do korzenia rośliny. Dzięki temu odżywiamy nasze ogórki, a ta odwdzięcza się i obficie owocuje.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!