Wykonuj przez 3 tygodnie poniższe ćwiczenie, a Twój brzuch i całe ciało staną się smukłe. Zacznij od teraz.

O płaskim i wyrzeźbionym brzuchu z widocznymi mięśniami marzy każdy, ale nie każdy ma czas i odpowiednią motywację na długie ćwiczenia. Wyzwanie planka to sposób na doskonałe efekty w zaledwie w krótkim czasie, dzięki niemu będziesz mieć płaski brzuch w zaledwie 21 dni.

Wyzwanie plank – płaski brzuch w 3 tygodnie

Plank to proste, ale niezwykle efektywne ćwiczenie, które regularnie wykonywane w krótkim czasie jest w stanie sprawić, że brzuch stanie się płaski. Wystarczą 3 tygodnie i odpowiednia technika. Najpopularniejszym ćwiczeniem podczas treningu mięśni brzucha jeszcze do niedawna były brzuszki, jednak okazuje się, że ćwiczenia statyczne, takie jak plank, mogą być dużo skuteczniejsze.

Ćwiczenie jest dużo bardziej efektywne niż wykonanie 100 brzuszków. Pozycja deski nie tylko doskonale wpływa na kondycję mięśni brzucha, ale przy okazji wzmacnia również dolne i górne partie ciała. Wyzwanie planka to 21 dni podzielonych na kilka zestawów ćwiczeń – ich trudność będzie wzrastała z każdym tygodniem, wraz z kondycją.

Na pierwszy rzut oka plank może wydawać się łatwym ćwiczeniem, jednak w rzeczywistości jego wykonanie nie jest takie proste. Plank jest nazywany również „deską”, polega na utrzymaniu prostej pozycji i ciężaru całego ciała podpartego stopami i przedramionami o podłoże, aby się to udało, mięśnie ciała powinny być napięte – przy prawidłowym wykonywaniu ćwiczenia poczujesz ich napięcie.

Ćwiczenie powinno być powtarzane każdego dnia przez 3 tygodnie, a jego czas stopniowo wydłużany. Znajdź odpowiednie miejsce i przygotuj sobie matę do ćwiczeń oraz stoper, którym zmierzysz czas wykonywania ćwiczenia.

Tydzień pierwszy

W ciągu pierwszych 7 dni wykonuj planka przez 30 sekund, tyle wystarczy, aby uruchomić mięśnie brzucha, który z pewnością odczuje ćwiczenie. Jeśli po kilku dniach poczujesz, że jest to zbyt krótki czas, zwiększ go do minuty. Nie przesadzaj, aby niepotrzebnie nie nabawić się zakwasów i nie przekreślić kolejnych dni treningu. Pamiętaj, że lepiej wykonywać ćwiczenie krócej, ale prawidłowo niż na siłę wydłużać czas i tracić na efektywności.

Tydzień drugi

W kolejnym tygodniu podnieś sobie poprzeczkę i zwiększ wysiłek, wydłużając czas wykonywania ćwiczenia o 30 sekund. Jeśli do tej pory plank trwał pół minuty, przez następne 7 dni wykonuj go przez minutę. Na pewno już teraz czujesz, że jest dużo łatwiej niż kilka dni temu – niech to będzie Twoją motywacją, nie zapominaj, jaki jest cel ćwiczeń.

Tydzień trzeci

Ostatnie 7 dni powinny być jeszcze bardziej intensywne, mięśnie brzucha są już przygotowane do większego wysiłku. W tym tygodniu zwiększ czas wykonywania planka o kolejne 60 sekund. Jeśli choć przez chwilę poczujesz, że tracisz motywację, przypomnij sobie, jak zaczynało się wyzwanie – dziś wykonujesz ćwiczenie 4x dłużej, co oznacza, że mięśnie brzucha są coraz silniejsze.

Pamiętaj, że do osiągnięcia wymarzonego celu potrzebna jest wytrwałość, systematyczność i odpowiedni wzrost natężenia ćwiczeń. Za kilka dni zobaczysz efekt swojego wysiłku również w lustrze.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!