Zastosuj ten nawóz do ogórków, a Twoje plony będą rosły jak szalone. Skuteczna metoda, którą stosuję od lat

Sporo osób zastanawia się w jaki sposób przygotować najlepszy nawóz dla ogórków, aby był on skuteczny.

Warto więc rozważyć wszystkie kwestie, które dotyczą tego zagadnienia. Kiedy i jak odżywiać ogórki, aby rosły one jak szalone?

1.Mikroelementy, których brak odczuwają ogórki

  • jeśli liście ogórków przybierają jasnozieloną barwę, to najprawdopodobniej mają one braki azotu,
  • w momencie, gdy ogórki skręcają do dołu, najpewniej mają niedobory wapnia,
  • gdy na liściach można zauważyć jasną ramkę, to na pewno brakuje im wapnia.

Niemal wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że brak mikroelementów źle działa na ogórki, dlatego trzeba je szybko uzupełnić. Do tego celu można użyć chemicznych preparatów, jednak takie rozwiązanie jest mało zdrowe dla ludzkiego organizmu.

2.Przepisy związane z nawozami uniwersalnymi

a) w celu przygotowania tego nawozu należy posiadać jedno opakowanie drożdży (10 g). Musimy rozcieńczyć je w wiadrze z wodą o pojemności 10 litrów. Następnie trzeba im dać odpocząć przez 3 dni, a potem można nimi nawozić krzaki ogórków. Średnie zużycie wynosi około 0,5 litra na pojedynczy krzak.

b) w przygotowanym wiadrze z wodą o pojemności 10 litrów zacznij namaczać chleb żytni. Następnie odstaw całość na mniej więcej 12 godzin, ponieważ wtedy chleb będzie mógł zmięknąć.

Następnie przefiltruj oraz dodaj 10 kropli jodu. Aby mieszanka była gotowa do nawiezienia, należy wziąć 1 litr przygotowanego płynu i dodatkowo rozcieńczyć go w 10 litrach wody. Dopiero wtedy nawóz będzie gotowy do natrysku.

Pamiętaj!

Rośliny mogą się w bardzo łatwy sposób spalić, dlatego nawożenie roślin powinno odbywać się jedynie podczas pochmurnej pogody bądź w porach wieczorowych.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!