Naturalne sposoby na mszyce. Równie skuteczne jak środki chemiczne, ale nieszkodliwe dla ludzi i środowiska.

Dobre rady sąsiadki pozwoliły mi pozbyć się mszyc raz na zawsze. Nie potrzebuje do tego środków chemicznych: sposób jest tani i skuteczny.

Pani Milena podzieliła się ze mną sprawdzonym sposobem na uciążliwe mszyce. Jej metoda jest tak skuteczna jak środki dostępne w sklepie. Różnica jest taka, że te kupne zawierają chemię szkodliwą dla człowieka i natury!

Postępowanie:

D 1,5 l wody dodaj 70 g tytoniu i gotuj przez około godzinę. Powstały wywar przecedź i rozcieńcz z wodą w stosunku 1:1. Tak przygotowanym roztworem spryskaj rośliny zaatakowane przez mszyce. Środek ten jest równie skuteczny na larwy gąsienic i meszki, najczęściej widzimy je na pomidorach.

Pani Milena radzi stosować tę mieszankę na drzewach owocowych, warzywach, ale także na różach i innych kwiatach w ogrodzie. Podzielę się z Wami innymi skutecznymi sposobami na mszyce. Mieszając wybrane składniki otrzymasz roztwór, którym trzeba spryskiwać rośliny.

Musztarda w sprayu: 200 g zmielonej gorczycy rozpuść w wiadrze wody.

Skórka z pomarańczy: 1 kg umytej skórki z pomarańczy namocz w 10 l wody i pozostaw na minimum 3 dni.

Szałwia: 300 g drobno posiekanego korzenia szałwii zanurz w 10 l wody i pozostaw na 3 godziny.

Rumianek: 1 kg suszonego rumianku ( oprócz kwiatów mogą też być liście i łodygi) zalej 10 l ciepłej wody i pozostaw na 12 godzin.

Amoniak: 1 łyżkę stołową amoniaku rozprowadź w 10 l wody.

Soda oczyszczona: 1 łyżkę stołową sody rozpuść w litrze wody z dodatkiem 40 g płatków szarego mydła.

Popiół drzewny: 200-300 g popiołu drzewnego zalej 5 l wrzącej wody, po przestudzeniu dodaj 20 g rozdrobnionego mydła.

Ekstrakt z czosnku: 25 ząbków czosnku zetrzyj lub przeciśnij przez praskę i zalej 1 l wrzącej wody. Po 10-15 minutach odcedź i stosuj na zaatakowanych roślinach.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!