Tarczycę lecz nie tylko tabletką. Nie sądziłam, ta metoda jest tak skuteczna – lekarze potwierdzają.

Gruczoł tarczycy odpowiada za funkcjonowanie układu sercowo- naczyniowego, rozrodczego, nerwowego oraz mięśniowo- szkieletowego.

Ponadto oddziałuje na psychikę i przewód pokarmowy. Jeśli nasza tarczyca nie jest w dobrej kondycji, cały nasz organizm zaczyna szwankować.

Tarczyca posiada dwa główne hormony: trójjodotyroninę- T3 oraz tyroksynę- T4, w których skład wchodzi jod i tyrozyna. T3 to hormon aktywny biologicznie, natomiast T4 jest nieaktywny, póki nie przemieni się w T3.

Gruczoł tarczycy wytwarza również kalcytoninę, odpowiadającą za utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia, a także za aktywowanie metabolizmu minerałów. Kalcytonina zachowuje integralność kostnych tkanek i pozwala na ich szybszą regenerację.

Zbyt wysoka ilość tego hormonu oznacza onkologię płuc, tarczycy, piersi, prostaty, a także rozrost oraz niedokrwistość. Pierwsze objawy chorób tarczycy są niewidoczne, dlatego rozpoznanie w pierwszym stadium nie jest możliwe. Żeby uniknąć groźnych schorzeń, warto postawić na zdrowy styl życia.

Żółtko jaja wspomaga pracę tarczycy

Tarczyca, tak jak inne narządy, potrzebuje systematycznego przyjmowania odpowiednich składników odżywczych. Są one niezbędne do jej prawidłowej pracy. Żółtka jajek zawierają aż 3 najważniejsze składniki odżywcze gruczoły tarczycy.

Jod

Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła, że niedobór jodu to główna przyczyna problemów z rozwojem mózgu u najmłodszych. Odpowiednia ilość jodu jest jednak niezbędna nie tylko u dzieci, lecz u wszystkich, niezależnie od wieku. To właśnie dzięki temu składnikowi tarczyca może bez problemu wytworzyć hormony.

Tyrozyna

To aminokwas, absorbowany z białkowych pokarmów. W organizmie jest otrzymywany z fenyloalaniny. Tyrozyna jest odpowiedzialna za dobre samopoczucie i eliminację stresu oraz lęków.

Selen

Szacuje się, że 90 procent hormonów, które są wydzielane przez gruczoł tarczycy, jest złożone z T4, zmieniającego się w hormon aktywny, czyli T3.

Jest to związane z zależnością enzymów od selenu, który jest w stanie aktywować T3, jak i dezaktywować T4. Z tego względu selen jest uważany za jeden z najważniejszych składników odżywczych tarczycy.

Należy pamiętać, że na tarczycę oddziałują również inne gruczoły oraz procesy biochemiczne. Jeśli, któraś część systemu będzie zaburzona, wpłynie na resztę organizmu.

Dlatego, zanim zdecydujemy się na terapię farmakologiczną, należy skonsultować się z dobrym specjalistą, który dobierze indywidualne leczenie dopasowane do pacjenta. Tylko w ten sposób mamy pewność, że zażywamy odpowiednie środki i współgramy z naszym organizmem. 

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!