Co powiesz na hodowlę borowików na parapecie lub w ogrodzie – instrukcja krok po kroku

Borowiki są dla grzybiarzy bardzo cennym znaleziskiem. Nie tylko ze względu na ich niesamowity smak, ale również dlatego, że grzyby te są dosyć rzadkie.

Nic więc dziwnego, że chcąc kupić je na targach lub w sklepie trzeba przygotować się na spory wydatek. Jednak naturę można nieco oszukać i sprawić, że dostęp do borowików będziesz miał na wyciągnięcie ręki.

Co powiesz na hodowlę na parapecie lub w ogrodzie?

Poszukiwacze grzybów zapewne nie będą zadowoleni z tego rozwiązania. Nie ma tu przecież mowy o wielogodzinnym chodzeniu po lesie i przeczesywaniu terenu.

Akurat w tej profesji jest to chlebem powszednim i przynosi najwięcej frajdy. Jednak borowiki hodowane w domowym zaciszu docenią z pewnością pasjonaci kulinarni. Borowiki będą bezcennym składnikiem podczas przygotowywania m.in. sosów czy zup.

Aby rozpocząć hodowlę domowych borowików trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Ale spokojnie – nie jest to proces żmudny. Sezon na borowiki rozpoczyna się na początku wakacji, w lipcu i trwa aż do października.

W tym czasie musisz zdobyć jeden lub dwa dorodne i rozwinięte (mogą być nawet lekko stare) okazy. Kapelusz borowika mieści w sobie miliardy zarodników. Do czasu spełniania odpowiednich warunków są one nieaktywne.

Jednak istnieje sposób by je pobudzić.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!