Zaoszczędź na kosztownych centrach fitness, spalaj kalorie i wyrzeźb idealną sylwetkę z pomocą tych 7 ćwiczeń, które możesz robić przed telewizorem.

Spalanie kalorii podczas seansu telewizyjnego? Zaskakujące, ale możliwe.

Przygotowałem dla Was zestaw efektywnych ćwiczeń, które można wykonać w domu bez dodatkowego sprzętu. A oto oni…

Przejdźmy do zestawu pierwszego

Zacznijmy od serii ćwiczeń skierowanych na redukcję tłuszczu z ramion. Upewnij się, że przed telewizorem jest wystarczająco dużo miejsca na to, abyś mógł stać prosto, z nogami na szerokość bioder. Wyprostuj ręce na boki, z przedramionami prostopadłymi do ramion i dłońmi napiętymi. Staraj się utrzymać nieruchomość ramion.

Następnie, zaciskając łopatki, przesuwaj je w dół. Teraz zacznij podnosić i opuszczać ramiona, pamiętając o regularnym oddechu. Przez około 45 sekund do 1 minuty powtarzaj te ruchy.

Przejdźmy do zestawu drugiego

Drugi zestaw ćwiczeń ma za zadanie wzmocnić efekty pierwszego zestawu i przyspieszyć osiąganie wyników. Stań prosto, z nogami na szerokość bioder. Wyprostuj ręce na boki i zegnij je w łokciach pod kątem 90°. Przyciągnij przedramiona do siebie na wysokości klatki piersiowej, a potem wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ruch, utrzymując napięcie w ramionach przez 45 sekund do 1 minuty.

Przejdźmy do zestawu trzeciego

Cardio – podnoszenie kolan, idealne ćwiczenie na mięśnie nóg, które zwiększa tętno oraz poprawia mobilność i koordynację. Stań tak, aby twoje nogi były na szerokość bioder. Wyprostuj ręce, zginając je w łokciach i skieruj je przed siebie.

Zacznij marsz w miejscu, podnosząc wysoko kolana i płynnie zmieniając nogi. Postaraj się podnosić kolana do wysokości klatki piersiowej. Ten ruch powinien być utrzymany przez co najmniej 1 minutę i powtórzony kilka razy.

Przejdźmy do zestawu czwartego

Przysiady z krzesłem, wzmocnią biodra i uda. Za sobą postaw krzesło. W wyprostowanej pozycji stań z rozstawionymi nogami na szerokość bioder z palcami skierowanymi do przodu. Pamiętaj aby plecy były cały czas proste.  Opuszczaj się powoli, jak gdybyś chciał usiąść. Utrzymuj napięte mięśnie cały czas.

Gdy twoje ciało dotknie krzesła (lecz nie usiądziesz na nim), odwróć ruch powracając do pozycji początkowej. Dla tych, co dopiero zaczynają, proponuje się zrealizowanie między 8 a 10 powtórzeń, natomiast dla bardziej zaawansowanych poleca się powtórzenie ćwiczenia w trzech rundach po 10-12 powtórzeń.

Przejdźmy do zestawu piątego

Podczas tego ćwiczenia rozstaw nogi szerzej niż na szerokość bioder. Nogi powinny być zgięte w kolanach, a ręce rozłożone na boki, z dłońmi skierowanymi w dół. Zacznij od przechylenia ciała na prawo, zginając się w talii, ale zachowując ręce proste. Przechylaj się z boku na bok, regulując ilość powtórzeń zgodnie z poziomem komfortu i ilością dostępnego czasu.

Przejdźmy do zestawu szóstego

Nasze kolejne, szóste ćwiczenie na liście ma na celu wzmocnienie mięśni brzucha, barków i nadgarstków. Wszystko, co ci jest potrzebne, to krzesło, które pozwoli ci łatwo przeprowadzić ćwiczenie w domu. Usiądź na krawędzi krzesła, zgiń kolana i umieść je blisko siebie, a stopy postaw na podłodze. Trzymaj boki krzesła, delikatnie zginając łokcie.

Zaciskając kolana i pośladki, przenieś ciężar na dłonie i wyprostuj łokcie. Unieś ciało, utrzymując się w powietrzu nad siedziskiem. Dąż do utrzymania tej pozycji przez 30 sekund. Przeprowadź to ćwiczenie trzy razy.

Przejdźmy do zestawu siódmego

Nasze siódme ćwiczenie, zaplanowane z myślą o zwiększeniu równowagi i koncentracji. Stań z rękami wyciągniętymi do przodu. Ręce powinny być wyprostowane a dłonie złączone ze sobą. Unieś zgiętą w kolanie prawą nogę. Ciało musi być napięte aby utrzymać równowagę.  Następnie prawą nogę przesuń w tył na bok za lewą nogę jednocześnie obniżając się. Powróć do pozycji początkowej. Wykonuj to ćwiczenie przez około 45 minut do 1 minuty.

Dla poszukujących dodatkowych korzyści, mamy specjalny bonus.

Badania naukowe sugerują, że wykonując ćwiczenia na pusty żołądek rano, można spalić nawet do 20% więcej tłuszczu. Zgodnie z wynikami badaczy osoby, które aktywnie spędzają czas rano w ciągu dnia nie odczuwają zwiększonego uczucia głodu, co wiąże się z ułatwieniem odchudzania i przyśpieszeniem procesu redukcji.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!