Jeśli chcesz pomóc sobie w tych dolegliwościach mamy dla Ciebie kilka prostych sposobów: Nie lekceważ objawów zimnych stóp i dłoni.

Istnieją różne przyczyny słabego krążenia. Najpopularniejsze z nich to wysokie ciśnienie krwi, zakrzepy i zatory żylne, siedzący tryb życia, miażdżyca lub nadużywanie leków. Nie należy lekceważyć tego problemu, ponieważ może on prowadzić do przyszłych problemów zdrowotnych.

Zimne stopy a picie wody

Osoby zmagające się z problemem zimnych stóp powinny przede wszystkim zwiększyć ilość wypijanej każdego dnia wody. Optymalna ilość wody dla dorosłego człowieka to przynajmniej 8 szklanek dziennie. Przyjmowanie odpowiedniej ilości wody ma pozytywny wpływ na układ krążenia i układ trawienny.

Wspomaga również wchłanianie się elementów odżywczych do organizmu oraz transport tlenu do narządów wewnętrznych, co pomaga w ich prawidłowej pracy. Jest to więc pierwszy krok do wyeliminowania problemów z krążeniem.

Odpowiednia dieta przy problemach z krążeniem

Przy problemach z krążeniem dużą rolę odgrywa opowiednia dieta. Pozytywny wpływ na serce i układ krążenia ma między innymi imbir, który zapobiega zakrzepom żylnym. Inne produkty, mające pozytywny wpływ na układ krążenia, to m.in. gorzka czekolada, pomarańcza, olej z wątroby dorsza i łosoś. Warto wprowadzić je do swojej codziennej diety, aby pozbyć się problemu zimnych stóp.

Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna. Wystarczą proste ćwiczenia i codzienne spacery, aby w znacznym stopniu poprawić stan swojego organizmu, w tym pozbyć się sposobu zimnych stóp. Należy pamiętać, że jeżeli problem utrzymuje się lub narasta, konieczna może być wizyta u specjalisty.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!