Poczuj się znacznie lepiej w swoim domu – 8 skutecznych zasad.

8 zasad, dzięki którym poczujesz się znacznie lepiej we własnym domu.

Dom, to dla wielu ludzi oaza spokoju, bezpieczne i ciche miejsce, w którym mogą się zrelaksować i odpocząć. Przeczytaj, jak sprawić, aby nic nie zakłócało harmonii domowego ogniska.

Przedstawiamy wybrane metody feng shui, dzięki którym wyeliminujesz negatywną energię ze swojego domu i zamienisz go w miejsce, gdzie każdy z domowników poczuje się cudownie i z łatwością będzie odzyskiwał siły.

Pozytywna energia według feng shui powoduje zmniejszenie stresu i poprawę samopoczucia. Przyczynia się do wzrostu sił witalnych, pobudza ciało i umysł, dzięki czemu wzrasta kreatywność i chęć do działania. Stosując poniżej opisane metody z łatwością osiągniesz spokój ducha i zmienisz swoje życie na lepsze.

Poznaj 8 metod, które odmienią Twój dom i sprawią, że wypełni go pozytywna energia:

Określ potrzebę

Podejmij decyzję i powiedz to sobie głośno, że niczego bardziej nie pragniesz, jak pozbycia się negatywnej energii, która zakłóca twoje życie. Gdy określisz to jasno i wyraźnie, zyskasz niesamowitą moc i motywację do kolejnych zmian.

Odkurzanie

Zła energia wisi w powietrzu, czujemy ją i nią oddychamy nie uświadamiając sobie nawet, jak negatywny ma to na nas wpływ. Zacznij porządki od odkurzania, które dosłownie i w przenośni oczyści atmosferę i pozwoli ci odetchnąć pełną piersią.

Wytarcie kurzu

Kurz, który osiada na przedmiotach i sprzętach sprawia, że każdy kontakt z nimi jest nieprzyjemny i wzbudza w nas negatywne emocje. Przekonaj się, jak wiele motywacji do działania zyskasz, gdy twoje otoczenie będzie czyste i gotowe do pracy.

Dym z kadzideł

Przekonaj się jak cudownie zadziała na ciebie dym z kadzideł. Zapach szałwii lub innych wonności uspokoi twoje nerwy i wprowadzi cię w błogi stan odprężenia.

Wietrzenie poduszek

W sypialni ogromny wpływ na twoje samopoczucie mają poduszki. Znasz to uczucie, gdy przykładasz głowę do cudownie świeżej, mięciutkiej i pachnącej poduszki?

W takich warunkach można wspaniale odpocząć. By to osiągnąć regularnie trzep, wietrz i poprawiaj poduszki.

Klaszcz!

To niezwykle prosty sposób, a niesie ze sobą ogrom energii. Aby ją wyzwolić, przejdź po wszystkich pomieszczeniach klaszcząc. Obudzisz uśpioną energię domu, a także swoją własną.

Czystość toalety

Uzdrawiając swój dom, nie zapomnij o toalecie. To bardzo ważne, by miejsce, w którym czujemy się intymnie, było czyste i pachnące.

Aby nie zaburzać pozytywnych wibracji pomieszczenia, zamiast środków chemicznych użyj roztworu sody z octem. Zmieszane w równych proporcjach stanowią doskonały naturalny środek czyszczący. Nie zapominaj też o opuszczaniu deski sedesowej.

Poczuj wdzięczność

Zapisuj, mów i oczywiście myśl o tym, za co i komu jesteś wdzięczny. Uświadomienie sobie jak wiele zawdzięczamy innym jest bardzo ważnym krokiem do osiągnięcia równowagi duchowej, a codzienne dostrzeganie i dziękowanie nawet za małe rzeczy pozwala wzmacniać pozytywne nastawienie.

To bardzo ważne, szczególnie, że działa w obie strony, sprawiając, że nasze otoczenie odwzajemnia się nam tym samym, wysyłając potężny ładunek dobrej energii.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!