Oto 10 zastosowań zdrowotnych wody po ogórkach -już jej nigdy nie wylejesz

Kiszone produkty zdobywają ostatnimi czasy coraz większą popularność, ponieważ przynoszą zdrowotnych korzyści przy regularnym ich spożywaniu.

Chętnie zajadamy się zarówno zagranicznymi przekąskami typu kimchi i kombucza, jak i naszymi rodzimymi produktami jak kapusta kiszona i ogórki.

Niewiele osób jest jednak świadomych tego, że woda po kiszeniu ogórków, która zostaje na dnie słoika i najczęściej ląduje w odpływie, może zostać wykorzystana na wiele sposobów.

Jest ona nazywana potocznie „płynnym złotem”. Choć tak naprawdę jest to jedynie woda z octem i solą, która odstała jakiś czas w słoiku, jest cudowne właściwości są niezliczone. Oto tylko niektóre z nich: Łagodzenie niestrawności: kwaśna woda z ogórków wpływa na pH kwasu żołądkowego, sprawiając, że w przypadku rozstroju żołądka jest to skuteczne i naturalne lekarstwo.

Ulga w zgadze:

Jeśli męczy się problem zgagi, spróbuj wymieszać łyżkę miodu z niewielka ilością wody z ogórków kiszonych, aby poczuć się lepiej

Odświeżenie oddechu:

Nieprzyjemny oddech jest spowodowany zalegającymi w jamie ustnej bakteriami. Z tego powodu woda z ogórków kiszonych pomaga na pozbycie się tego problemu, ponieważ zawiera w swoim składzie ocet, który znany jest ze swoich bakteriobójczych właściwości. Codziennie spożywanie jednej łyżki tego roztworu wpłynie na poprawę świeżości Twojego oddechu.

Lek na ból gardła:

Kiedy zaczyna dopadać Cię przeziębienie i odczuwasz łaskotanie lub podrażnienie gardła, warto sięgnąć po wodę z kiszenia ogórków. Wystarczy wypić jedną łyżkę, aby złagodzić dolegliwości bólowe i zahamować rozwój infekcji. Wiele domowych specyfików zawiera w swoim składzie ocet, który jest skutecznym sposobem walki z przeziębieniem.

Środek na poparzenie słoneczne:

Jeśli cierpisz z powodu poparzeń i podrażnień skóry po zbyt intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne, warto wetrzeć roztwór z kiszenia ogórków w zaczerwienione i bolące miejsca na skórze. Zadziała on jak naturalny balsam po opalaniu.

Środek na ukąszenia owadów:

Ugryzienia po komarach czy meszkach często powodują swędzenie skóry. Aby tego uniknąć, po ugryzieniu owada wmasuj w to miejsce roztwór po kiszeniu.

Zawarty w nim ocet ukoi skórę, należy jedynie pamiętać o tym, żeby po jakimś czasie ugryzione miejsce nawilżyć kremem. Woda z ogórków może bowiem pozostawić uczucie ściągniętej i suchej skóry.

Sposób na kaca:

Aby złagodzić nieprzyjemne efekty spożytych dużych ilości alkoholu, zaraz po przebudzeniu następnego dnia należy wypić około 100 ml wody z ogórków kiszonych. Zawarta w roztworze sól pomoże na pozbycie się toksyn z organizmu.

Środek do czyszczenia miedzi:

Biżuteria i akcesoria z miedzi mają to do siebie, że z czasem pokrywają się warstwą patyny. Jeśli chcemy odświeżyć wygląd tych przedmiotów, wystarczy zamoczyć ściereczkę w wodzie po kiszeniu i wypolerować nią każdą z rzeczy. Miedź odzyska wtedy swój pierwotny blask.

Środek na chwasty:

Użyj wody z ogórków do rozpylacza i spsikaj nim chwasty w ogrodzie, a już wkrótce znikną na dobre.

Sposób na świeże jedzenie:

Jeśli masz w domu warzywa, które mogą się zepsuć, warto zamoczyć je w wodzie z ogórków, co sprawi, że będą świeże jeszcze kolejny tydzień.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!